Odstraňuje bolesti zubov, plesne nechtov, lupiny a najlepší antiperspirant!

O obľúbenej značke ústnej vody, ktorá udrží svieži dych, pomáha pri zápale ďasien a dokonca dokáže vybieliť zuby, sme už asi všetci počuli. Táto svetlomodrá tekutina však nie je užitočná len v ústnej dutine.

Tu je 15 fantastických tipov, ktoré sa dajú využiť na všetko ostatné okrem zlepšenia ústnej hygieny.

1. Proti plesniam nechtov
Zabite nežiaduce plesne z nechtov. Zmiešajte ústnu vodu s teplou vodou a namočte si do nej nohy aspoň na 20 minút. Huba čoskoro zmizne.

2. Čistenie toaliet
Ústna voda nielen zbaví zápachu, ale aj pekne vyčistí. Nalejte ho viečkom, pretrite kefou a potom spláchnite záchod.

3. Proti svrbeniu
Verte alebo nie, Listerine dokáže rýchlo skoncovať so svrbením. Či už vás poštípal hmyz alebo vašu pokožku dráždi nejaká rastlina, naneste kvapku ústnej vody na vatový tampón a utrite ňou postihnuté miesto.

4. Namiesto deodorantu

Ak vám došiel dezodorant, no nemáte čas kúpiť si nový, žiadny problém. Utrite si podpazušie vatou namočenou v ústnej vode a vzniku zápachu už môžete zabrániť.

5. Proti lupinám
Vmasírujte si ústnu vodu do pokožky hlavy, zabaľte ju uterákom. Nechajte niekoľko minút pôsobiť, potom opláchnite vlažnou vodou a rozlúčte sa s lupinami.

6. Proti blchám
Lacná alternatíva proti blchám, ktorá skvele funguje. Zmiešajte ústnu vodu so šampónom pre psa alebo len s vodou do kúpeľa a vykúpte psa ako obvykle.

7. Čistiaci prostriedok na tvár
Listerine má silné antiseptické vlastnosti, preto je skvelým prípravkom aj na boj s akné.

8. Čistič zubnej kefky

Ani by ste si to nemysleli, no mali by ste si pravidelne čistiť aj zubnú kefku. Za týmto účelom nalejte do pohára ústnu vodu a vložte do nej zubnú kefku hore dnom. Nechajte pôsobiť aspoň 15-20 minút, potom opláchnite.

9. Čistič obrazovky
Môžete s ním tiež bezpečne vyčistiť obrazovku od elektronických predmetov. Ak máte fľašu s rozprašovačom, naplňte ju a trochu na ňu nastriekajte, ak ju nemáte, ponorte do nej handru a jemne ňou utrite obrazovku.

10. Dezodorant na odpadky
Ak má kôš veľmi nepríjemný zápach, vhoďte doň papierovú utierku listerine.

11. Proti všiam
Vši môžete zastaviť bez drahých prípravkov, ak si vlasy umyjete Listerinom, na pár hodín ich zakryjete čiapkou do sprchy a potom si ich umyjete ako obvykle.

12. Odstránenie kliešťa
Ak ho niekde nájdete, jednoducho naň položte papierovú utierku namočenú v ústnej vode. Kliešť uvoľní kožu v priebehu niekoľkých sekúnd.

13. Liečba kolízií

Aby sa modrina zahojila rýchlejšie, vezmite si vatový tampón, namočte ho do ústnej vody a podržte ho na postihnutej oblasti. To stimuluje prietok krvi a urýchli hojenie.

14. Liečba vodných pľuzgierov
Vzhľad vodného pľuzgiere nie je veľmi zábavný a ešte menej infikovaného. Utrite postihnutú oblasť, aby ste zabránili infekcii.

15. Proti bolesti zubov
Kloktanie ústnou vodou pomôže zmierniť bolesť.

Ak vás článok zaujal a bol pre vás užitočný, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*