Oleje, ktoré odstránia vrásky do pár dní!

Čas je nemilosrdný aj pre také krásne stvorenia, ako sú ženy. Roky maľujú vrásky a niekedy aj pigmentové škvrny na ich krásnych tvárach.
Tieto problémy sa vyskytujú skôr ako suchšia koža u žien. Kozmetológovia preto odporúčajú pravidelné zvlhčovanie a výživu. Prírodné oleje sa s touto úlohou vyrovnávajú lepšie ako akékoľvek umelé krémy. Predstavujeme vám top z najobľúbenejších olejov na pokožku tváre.

Najlepší olej na tvár:
Jojobový olej

Jojoba je vždyzelená rastlina bežná v severoamerických púšťach. Olej z neho získaný má jedinečné zloženie. Obsahuje kyselinu eikosenovú, ktorá zlepšuje bunkový metabolizmus a regeneráciu kožných tkanív, prospešné pre pokožku behenovej, olejovej a nervovej kyseliny. Obsahuje aj kolagén, takmer identický s tým, ktorý produkuje človek.

Ricínový olej

Ketamín sa často používa na posilnenie vlasov, obočia, rias. Ale pre pokožku okolo očí je olej taktiež veľmi užitočný. Obsahuje kyseliny olejovej, linolovej, ricinolovej, ktoré sa rýchlo vstrebávajú. Na rozdiel od iných olejov nevytvára na tvári na suchu mastný film.
Olivový olej
Jedná sa o univerzálny nástroj, ktorý je užitočné používať vo vnútri aj mimo. Olivový olej pokožku viac hydratuje ako vyživuje. Okrem toho je tento nástroj považovaný za základný, je možné ho kombinovať s inou kozmetikou. Pridajte napríklad pár kvapiek do nočného krému.

Mandľový olej

Mandle sú ďalším výrobkom, ktorý je možné používať neobmedzene dlho. Je bohatá na bielkoviny a nenasýtené tuky, ktoré vyživujú telo zvnútra. Rovnako ako vitamíny rozpustné v tukoch, horčík, vápnik a ďalšie minerály, ktoré vyživujú pokožku zvonku. Mandľový olej má ľahký bieliaci účinok. Revitalizuje zvädnutú kožu a obnovuje jej tón.

Ľanový olej

Ľanový olej sa líši od ostatných olejov v tom, že obsahuje bielkoviny. Je to dané jeho omladzujúcim účinkom na pokožku. Pri pravidelnom používaní ľanového oleja dochádza k liftingovému účinku. O tesnej oválnej tvári bez operácie zje mnoho žien.

Šípkový olej

Šípkový olej obsahuje viac ako pätnásť druhov mastných kyselín. Veľký podiel kyseliny linolovej a linolénovej, ktoré zvyšujú ochranné sily pokožky. Tento olej je tiež bohatý na vitamín A, ktorý bojuje proti kožným zmenám súvisiacim s vekom, a vitamín C, ktorý chráni pokožku pred voľnými radikálmi a nasycuje ju kyslíkom.

Rakytníkový olej

Rakytníkový olej obsahuje fosfolipidy, ktoré obnovujú metabolizmus tukov v tkanivách. Po aplikácii sa pokožka nemastí a neleskne sa. Je tiež bohatý na steroly, protizápalové látky, ktoré pôsobia ako antiseptikum. Ovocné kyseliny z rakytníkového oleja majú omladzujúci a hojivý účinok: vyrovnávajú farbu pokožky, podporujú hojenie rán, zmierňujú podráždenie.

Broskyňový olej

Vitamíny A a E obsiahnuté v broskyňovom oleji zvyšujú turgor pokožky, jemne ju zvlhčujú a vyrovnávajú. Vitamín B15 zlepšuje prekrvenie tkanív. Po použití je pokožka príjemná a zamatová na dotyk ako broskyňa.

Aký olej je pre tvár najlepšie, rozhodnete sa. Všetky sú prirodzené, takže nespôsobia žiadnu škodu. Zistíte, ako vaša pokožka reaguje na použitie oleja. Po použití by sa mal stať lepším, pružnejším, napnutejším, hladkým a príjemným na dotyk. A čo je veľmi dôležité – nemalo by byť mastné a pokryté filmom.

V tejto dobe recenzie žien naznačujú, že najlepšie oleje na tvár sú olivový a kokosový. Zručnosť je použiteľná. Je pravdepodobné, že takéto sú preto najrozšírenejšie a najdôležitejšie. A to opäť dokazuje, že môže byť najlepšie dostupný.

Written By
More from redakcia
Pomôže tam, kde nepomôžu ani tie najdrahšie čistiace prostriedky: Neuveríte, kým to nevyskúšate!
Hrebíček nie je medzi korením žiadnou neznámou a najčastejšie sa s ním...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *