Opuchy a kruhy pod očami nemáte, pretože ste unavení! Môžu to byť vážnejšie príčiny, ktoré treba čo najskôr riešiť!

Niekedy stačí rýchla zmena životného štýlu, aby tmavé kruhy pod očami zmizli. Možno ak budete chodiť včas spať alebo piť dostatok vody.  Za tmavými kruhmi však môžu byť hlbšie príčiny. Ak máte zdravotný problém, ktorý spôsobuje tmavé kruhy pod očami, oplatí sa čo najskôr konať.

Pozrime sa na to, čo môže spôsobovať tmavé kruhy pod očami.
 • 1. Anémia
  Medzi najčastejšie príznaky anémie patrí výskyt tmavých kruhov pod očami. Medzi ďalšie príznaky môže patriť bolesť hlavy, únava, dýchavičnosť, strata pamäti. Jednoduchým krvným testom možno ľahko určiť príčinu príznakov. Anémia spôsobená menštruáciou najviac postihuje ženy.
 • Môže tiež súvisieť so zlou výživou. Ak chcete predísť anémii, jedzte viac červeného mäsa, listovej zeleniny, červenej repy, tekvicových semienok, slnečnicových semienok, paradajok, fazule a šošovice.

 • 2. Ochorenia pečene
  Tmavé kruhy pod očami môžu byť tiež znakom toho, že vaša pečeň nepracuje správne. Za tmavými kruhmi môže byť hepatitída alebo cirhóza pečene. Ak príznak pretrváva dlhší čas, je vhodné navštíviť lekára.

 • 3. Alergia alebo infekcia obličiek
  Ak sa s výskytom tmavých kruhov spája horúčka, vyrážky alebo ťažkosti s dýchaním, odporúča sa čo najskôr vyhľadať odborníka. Alergie môžu byť spôsobené aj niektorými kozmetickými prípravkami, ale ak máte nedostatok vitamínu B-6, B-12 alebo kyseliny listovej, môžu sa u vás objaviť aj tmavé kruhy.
 • 4. Problémy s obličkami alebo štítnou žľazou
  zadržiavanie tekutín spôsobuje opuch oblasti pod okom a modré vystupovanie ciev.
 • 5. Hormonálne problémy: Tmavé kruhy pod očami počas PMS môžu súvisieť s menštruačným cyklom. Odporúča sa piť zelený čaj a dostatočné množstvo vody, ale vyhýbať sa  slaným a sacharidovým jedlám.

 • 6. Nedostatočná spotreba vody: Ak nepijete dostatok tekutín, vaša pokožka ochabne a opuchne. Hromadia sa toxíny, pod očami sa objavujú vačky a kruhy.
 • 7. Starnutie: S pribúdajúcim vekom sa pokožka pod očami stenčuje a kapiláry sú viditeľnejšie. Metabolizmus sa tiež spomaľuje a toxíny sa správne nevylučujú.
Ak Vás článok zaujal, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi. Teraz už viete, čo všetko može zapríčiniť tento problém a nie je to len nedostatok spánku.

Written By
More from redakcia
Lahodný krémeš s jablkami: Tento zákusok si vás určite získa!
Ingrediencie: 400 g vašich obľúbených maslových sušienok. 4-6 jabĺk 200 ml vody...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *