Osvedčené rady, ako vyriešiť pár problémov zdravia a krásy s pomocou jednej potraviny!

Cibuľa je samozrejme známa, ako jedna z najzdravších potravín na svete. Nie je všetkými obľúbená, ale nájde sa obrovská kopa tých, ktorí ju úplne milujú a nedokážu si absolútne predstaviť bez nej jediné jedlo. Cibuľa je ale mocná čarodejka aj čo sa týka nášho zdravia.

Pozrite sa na jej liečivé vlastnosti, o ktorých ste možno nevedeli.

Lieči zápal stredného ucha

Cibuľu rozkrojíme napoly. Vydlabeme vrstvy tak, aby ostávali 2-3 posledné krúžky. Takto vydlabanú cibuľu povaríme do mäkka. Zabalíme do vreckovky a prikladáme na postihnuté ucho.

Podporuje rast vlasov

Najprv je nutné vymačkať všetku šťavu z cibule. Pridajte do nej jednu čajovú lyžičku medu a niekoľko kvapiek levanduľového oleja. Vmasírujte do pokožky.
Túto zmes priložte k pokožke na noc, alebo po dobu jednej hodiny zabaľte do igelitu. Potom bežne vlasy umyte šampónom.

Upokojí popáleniny

Cibuľa vďaka svojim antibakteriálnym schopnostiam môže zabrániť infekcii a urýchľuje hojenie. Čerstvo nakrájanú cibuľu priložte na popáleninu a bolesť okamžite zmizne. Postup niekoľkokrát opakujte.

Hmyzie uštipnutie a žihadlá

Cibuľa obsahuje látky, ktoré minimalizujú nepríjemný pocit svrbenia. V prípade bodnutia stačí na postihnuté miesto priložiť cibuľový plátok. Svrbenie ihneď zmizne.

Jazvy

Je treba zmiešať 3 g soli s 10 g tekutého mydla. Do tejto zmesi pridajte na drobno nakrájanú cibuľu. Dobre premiešajte. Na miernom ohni potom povaríme po dobu 15 minút. Potom okamžite schlaďte studenou vodou. Stále miešajte. Potom zmes preceďte. Aplikujte na jazvy raz denne.

Zdieľajte aj s Vašimi priateľmi. Ďakujeme 🙂

 

Written By
More from redakcia
Odkedy ho pijem, moje telo sa úplne zmenilo a hlavne som sa zbavila toxínov!
Užitočný recept na chudnutie pre každého, kto chce získať späť svoju postavu....
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *