Páli Vás v žalúdku? Toto je čo môžete urobiť!

Pálenie záhy v žalúdku je veľmi častý problém, ktorý priamo súvisí s našimi stravovacími návykmi. Cítite intenzívne “pálenie”, ktoré vystupuje zo žalúdka do hrdla, a nepríjemné pocity sú intenzívne! Tento problém má svoj názov a nazýva sa “pálenie záhy v žalúdku”.

Je to bežný tráviaci diskomfort, ktorý môže súvisieť so stravou a určitými každodennými návykmi.

Pálenie záhy v žalúdku

Je to podráždenie pažeráka spôsobené kyselinami vystupujúcimi zo žalúdka. Pálenie záhy je hlavným príznakom refluxu kyselín. Za normálnych okolností, keď jeme jedlo, prechádza pažerákom a končí v žalúdku.

Tam sa dolný pažerákový zvierač, svalový ventil, otvorí, aby potrava mohla prejsť do žalúdka. Potom sa uzavrie, aby sa potrava, ktorá prechádza procesom trávenia, nemohla vrátiť späť do pažeráka. Keď sa tento ventil nezatvára tesne alebo sa otvára príliš často, kyslé žalúdočné šťavy z trávenia refluxujú a stúpajú smerom do pažeráka.

Tento pocit je známe pálenie záhy v žalúdku. Okrem pálenia v pažeráku môžete pociťovať bolesť na hrudníku, kašeľ a ťažkosti s prehĺtaním.

Čo môžete urobiť

Anastasia D. Kokkali, klinická dietologička a odborníčka na výživu, nám prezradila, čo navrhuje ľuďom s refluxom kyseliny. “Plánovať si jedlo a občerstvenie, jesť pomaly a v pokojnom prostredí, kontrolovať si porcie a sledovať držanie tela, snažiť sa pri jedle udržiavať trup čo najviac vzpriamený.

Pre mnohých ľudí je tiež dôležité, aby si medzi večerou a spaním nechali 2 až 3 hodiny.

Vyskúšajte vyššie uvedené tipy sami, ale nezabudnite, že akékoľvek nepríjemné pocity, ktoré pretrvávajú, by ste mali konzultovať so svojím lekárom.
Written By
More from redakcia
9 typov bolesti, ktoré môžu mať priamu psychologickú príčinu, ale nevieme o nej!
Západná medicína dlho odmietala akúkoľvek súvislosť medzi príčinami chorôb a naším duševným...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *