Pijete ju na prázdny žalúdok? Keď zistíte, čo sa stane, prestanete to robiť!

Na svete mimoriadne známy nápoj, na ktorý nedajú mnohí dopustiť. Ide o nápoj, ktorého produkcia sa radí na prvú priečku, zo všetkých nápojov vôbec. Reč je o káve, ktorú ľudia milujú. Zároveň slúži, ako dokonalá zámienka na stretnutie s priateľmi, alebo na odpočinok. Káva slúži bezpochyby na potlačenie únavy. Ak sa človek cíti unavený, ako po stránke psychickej, tak fyzickej, postačí do seba vpraviť jednu horúcu šálku tohto lahodného moku a únava je preč. Ďalej je káva s obľubou používaná  ako všeliek, najmä vďaka:

  • pozitívnemu vplyvu na činnosť mozgu
  • posilnenie imunitného systému
  • zníženie stresu

Čo je teda kameňom úrazu?

Pozná to takmer každý. Čas od času človek skrátka zaspí a nestíha, a to predovšetkým hlavne ráno. Tým vo väčšine prípadov dochádza k absencii raňajok a následnému pitiu Vašej obľúbenej kávy na lačný žalúdok.

Práve ono pitie na lačno, môže byť v tom najhoršom prípade spúšťačom rakoviny hrubého čreva. Ďalej sa pitím nalačno zvýši produkcia kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku, čo spôsobuje prekyslenie organizmu vrátane nadmernej produkcie plynu v črevách. Káva na lačno tiež spôsobuje zažívacie problémy, ktoré sú spojené so zlým rozkladom proteínu a to práve v závislosti od nadmernej produkcie žalúdočných kyselín.

Vzhľadom na to, že káva svojím spôsobom zrýchľuje metabolizmus v ľudskom tele, funguje teda aj ako účinné preháňadlo. V prípade vypitia kávy na lačno sa tento efekt násobí a potrava, ktorá prechádza črevami, nestačí úplne vydať látky v sebe obsiahnuté. V konečnom dôsledku, sa teda človek o tieto látky okráda.

Nepríjemný pach z úst

Ďalším zásadným negatívom, je nepríjemný pach z úst, ktorý pitie kávy na lačno spôsobuje. Čo sa týka vstrebávania živín, pri praktizovaní tohto nešváru prichádzate o dostatočné spracovanie vitamínu B a železa, čo sa potom neblaho podpisuje na fungovanie Vášho tela. V takých prípadoch, keď je káva na lačno požitá, sa rýchlo dostavuje pocit hladu, a to v podstate automaticky. Často teda človek siahne po nie príliš zdravých raňajkách, ako je napr. kus torty alebo tukový rožok. Je vhodné doplniť, že tieto nezdravé pochutiny bleskovo zvyšujú hodnotu cukru v ľudskom tele. Následne však táto hladina klesá a človek má po ich požití do niekoľkých desiatok minút opäť hlad. V konečnom dôsledku je teda možné tvrdiť, že pitie kávy na lačno má priamy vplyv na tvorbu tukových zásob vo Vašom tele.

Ako je to správne?

Ak sa chceme vyvarovať týmto vyššie uvedeným nežiaducim účinkom, stačí začať deň zdravými raňajkami a kávu zaradiť najmenej hodinu až dve po jej požití.

Vyvarujete sa neblahých dopadov na Váš tráviaci systém.

Written By
More from redakcia
Pre mnohých je akýmsi strašiakom. Skutočnosť je taká, že je veľmi prospešná!
Bravčová masť  Máte obavy, že masť je to najhoršie, čo môžete jesť?...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *