Trpíte týmto nepríjemným problémom? Tu je prírodná liečba, ktorá funguje!

Hemeroidy patria k veľmi obvyklým, ale aj nepríjemným zdravotným komplikáciám. Veľakrát ich ľudia dlho neriešia, pretože sa za tento problém hanbia, a tak zbytočne trpia. Hemeroidy sú často spájaný s análnym otvorom a nepríjemnou bolesťou, táto choroba však siaha do širšieho zdravotného problému. Zistite, ako sa ich ľahko a účinne zbaviť.

Existujú dva typy hemoroidov

Hemeroidy rozdeľujeme na tie vonkajšie a vnútorné. Vonkajší typ hemoroidov môžete objaviť okolo análneho otvoru. Hemeroid vzniká obvykle krvnou zrazeninou, ktorá nadobúda a vyznačuje sa nepríjemným tlakom. Úľava prichádza v čase prasknutia hemoroidu, v tej chvíli však prichádza aj ďalší nával bolesti a možné infekcie.

Okrem toho sa môžu objaviť aj vnútorné hemoroidy, ktoré sa nachádzajú vo vnútri análneho otvoru. Často sa tento druh hemoroidu vyznačuje bolesťou pri vylučovaní stolice a krvácaním jasne červenou krvou. Malé vriedky a výstupky v ritnom otvore môžu vplyvom vylučovania vyliezať von, čo je veľmi nepríjemný jav a je nutné ich opäť manuálne vtlačiť dovnútra. V niektorých prípadoch je potrebné chirurgické odstránenie.

Stavte na prírodnú liečbu hemoroidov

Pokiaľ vás ovláda hanba pri pomyslení na konzultáciu s lekárom či cudzím človekom, skúste sa najskôr obrátiť na mocnú prírodu a jej pozitívne účinky na ľudské zdravie. Pomôcť vám môže napríklad bobkový list alebo cesnak. Zvarte vo vode tri listy bobkového listu a tri strúčiky cesnaku, vo vode varte asi 10 minút. Zmes nechajte vychladnúť a vyvarenou vodou potierajte miesto, kde sa hemoroidy nachádza. Aplikáciu roztoku opakujte pokojne trikrát až štyrikrát denne.

Pomôcť môže aj harmanček alebo aloe vera

Pripravte si šťavu z dužiny aloe vera, tento výťažok je veľmi prospešný vo viacerých aspektoch ľudského zdravia. Pôsobí antibakteriálne, a tak skvele podporí hojenie hemoroidov. Podobne môže pomôcť aj harmanček. Vývar z harmančeka môže pomocou s hojením otvorených rán v análnom otvore, pomáha tiež so zacelením rán a lepším hojením jaziev.

Ak je článok pre Vás užitočný, zdieľajte ho so svojimi priateľmi na Facebooku! Podporíte tak našu stránku babičkinerady.sk a môžeme vám naďalej prinášať skvelé rady!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*