PITE ALOE VERA: Tu sú dôvody prečo!

Ide o prírodný prostriedok, ktorý upokojuje podráždenú pokožku a výrazne zlepšuje jej vzhľad. Oplatí sa použiť aj šťavu z aloe vera zvnútra. Pomôže vysporiadať sa so zápchou, spomaleným metabolizmom a prekyslením organizmu. Aké ďalšie účinky možno očakávať vďaka jeho pravidelnému užívaniu? Existujú nejaké kontraindikácie? Zistite, že Aloe Vera je skutočne jedinečná rastlina.

Ako začať piť šťavu z aloe vera?

V lekárňach a bylinkárňach nájdete množstvo prípravkov, ktoré čerpajú z potenciálu tejto charakteristickej rastliny, ale stojí za to vedieť, že šťavu z aloe vera si môžete pripraviť aj sami. Je to rastlina, ktorá sa dá úspešne a jednoducho pestovať doma v kvetináči. Mali by ste však pamätať na to, že na vlastnú prípravu zmesi si vyberte dužinu listov starú najmenej dva roky, ale nie viac ako päť rokov. Vzhľadom na to, že aloe vera patrí medzi sukulenty, stojí za to zdržať sa zalievania rastliny dva týždne pred plánovanou prípravou nápoja. Vďaka tomu hromadí najcennejšie látky v dužinatých listoch.

Hoci liečivé vlastnosti rastliny sú známe už stáročia a znejú veľmi sľubne, s dávkovaním nápoja z aloe vera treba narábať opatrne. Ak používame prípravok zakúpený v lekárni, mali by sme prísne dodržiavať odporúčania výrobcu uvedené v príbalovom letáku. Keď s liečbou začíname svojpomocne, nemali by sme sa vrhať do hlbokej vody. Na začiatok sa odporúča užívať malé množstvá vo forme polievkovej lyžice jednu hodinu pred jedlom. Časom môžeme dosiahnuť maximálnu dávku 50 ml.

Ako chutí šťava z aloe vera?

Vyznačuje sa silne vnímateľnou horkosťou. Z tohto dôvodu sa odporúča kombinovať s trochou medu alebo citrusovej šťavy, napríklad citrónu alebo grapefruitu.

Aloe na imunitu

Teraz, keď už vieme, ako ju používať, je čas pozrieť sa na vlastnosti aloe a jej účinky na organizmus. Je pravda, že by sa s ňou nemalo zaobchádzať ako s náhradou pestrej a správne vyváženej stravy, ale šťava z aloe vera sa ukáže ako náš verný spojenec v boji za silnú imunitu. To všetko vďaka množstvu vitamínov a minerálov. Jeho pravidelná konzumácia zvyšuje množstvo protilátok a lymfocytov v krvi. Prispieva predovšetkým k prevencii infekcií horných dýchacích ciest, na čo netreba zabúdať v mesiacoch, keď sme týmto neduhom obzvlášť vystavení.

Aloe vera pre vysnívanú postavu a tráviace problémy

Hustá šťava z aloe má ochranný účinok na črevnú flóru, preto sa odporúča pre ľudí oslabených antibiotickou terapiou, ale nielen! Podporuje vstrebávanie živín z potravy, má protizápalové vlastnosti a upokojuje ochorenia súvisiace s gastrointestinálnymi eróziami a vredmi. Pomáha zbaviť sa zápchy, takže si s týmto nepríjemným problémom poradíme rýchlejšie a prirodzenou cestou. Šťava z aloe tiež zrýchľuje metabolizmus, preto by sa s ňou mali kamarátiť všetci ľudia na redukčnej diéte.

Aloe pre krásu: Používajte nielen zvonka!

Hoci aloe je súčasťou mnohých krémov a pleťových vôd, odporúča sa ho používať aj zvnútra na účely starostlivosti. Pomôže spomaľovať proces starnutia pokožky, zároveň ju regeneruje, vyhladzuje a obnovuje mladistvý lesk. Šťava z aloe je domáci spôsob, ako mať krásny úsmev a osviežiť dych. Môže sa použiť ako antibakteriálna ústna voda, ktorá znižuje tvorbu zubného kameňa a zubného povlaku.

Na čo ešte funguje pitie aloe?

Pôsobí veľmi priaznivo na preťaženú pečeň, preto sa oplatí mať po ruke nápoj z aloe v dovolenkových obdobiach, kedy jeme oveľa viac ako každý deň. O možnosti vychutnať si alkoholické nápoje tiež nie je núdza a nemožno uprieť, že každá takáto akcia je pre pečeň výraznou výzvou. Aloe vera ocenia ľudia, ktorým záleží na prirodzených metódach odkyslenia organizmu a znovuzískaní acidobázickej rovnováhy. Znižuje hladinu cukru v krvi, preto je užitočný v boji proti cukrovke 2. typu a inzulínovej rezistencii. Podporuje aj boj proti nadmerne vysokému cholesterolu. Nezabudnite však v takýchto prípadoch konzultovať zavedenie akejkoľvek prírodnej liečby so svojím lekárom.

Ak je pre Vás tento článok užitočný, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi. Ďakujeme.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*