Ak chcete spáliť viac kalórií, vyskúšajte tento zázrak!

Narodeninová oslava, rodinná večera alebo len nespútaný apetít na začiatku a pocit na prasknutie na konci. Pre tých z vás, ktorých sa to týka, máme dnes exkluzívny recept, ako sa tohto pocitu zbaviť. Na prípravu tohto elixíru budete potrebovať len 2 ingrediencie, ktoré sa dajú veľmi ľahko zohnať. Ide o jeden veľký zrelý grapefruit a lyžicu medu. Zmes týchto dvoch zložiek má pre vás niekoľko významných výhod.

Grapefruit je známy nielen tým, že obsahuje veľa silných antioxidantov, ale aj svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami. Je bohatý na vitamíny A, B, C, D a E, ako aj na minerály vápnik, fosfor, horčík, mangán, zinok, meď a železo. Med sa zasa už po stáročia používa na podporu trávenia. Má priaznivý účinok na tráviace problémy, ako sú žalúdočné vredy, zápcha a nevoľnosť po jedle.

Recept a použitie

Grapefruit prekrojte na polovicu a lyžicou vyberte všetku dužinu. Prípadne ošúpte celý grapefruit a nakrájajte ho na menšie kúsky. Dužinu a jednu polievkovú lyžicu medu vložte do mixéra a dobre rozmixujte, kým nevznikne hladká zmes. Hotovo!

Tento jednoduchý zázračný elixír má tieto výhody:

Grapefruitový pektín účinne vyplavuje prebytočný cholesterol. Podľa viacerých štúdií, ak by sme každý deň zjedli jeden čerstvý grapefruit, zlý cholesterol by sa znížil o 15,5 % a triglyceridy až o 27 %. Okrem toho by klesla hladina inzulínu v krvi a metabolizmus by sa normalizoval.

Lykopén pomáha bojovať proti toxínom a iným škodlivým látkam v tele. Elixír však nepite hneď po jedle, ale počkajte približne 20 minút. Niekoľko dúškov z neho môže okamžite zlepšiť trávenie a metabolizmus natoľko, že by ste mali spáliť až 50 % kalórií obsiahnutých v skonzumovaných jedlách.

Ďalšie zdravotné výhody elixíru

Okrem vyššie uvedených výhod má tento recept pozitívny vplyv aj na vysoký krvný tlak a kardiovaskulárne ochorenia. Grapefruit obsahuje množstvo látok, ktoré pomáhajú pri chrípke alebo prechladnutí, a dokonca sa preukázalo, že zabraňuje vzniku viacerých druhov rakoviny.

Nezabúdajte však, že grapefruit môže tiež zosilniť účinky niektorých liekov. Preto ak pravidelne užívate nejaké lieky, poraďte sa o častejšej konzumácii so svojím lekárom.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*