Pivo ako liek. Toto by ste možno nepovedali, ale bez pochýb prispieva k posilneniu vášho zdravia!

Pivo všetci z nás dobre poznáme. Ide o alkoholický nápoj, ktorý obvykle pijeme ku konkrétnym jedlám. Platí to najmä pre ľudí v Európe.
Pivo má vyšší obsah bielkovín a vitamínov skupiny B ako víno. Množstvo antioxidantov je porovnateľné s vínom. Chmeľ, jedna z hlavných zložiek piva, je nadmieru bohatým zdrojom flavonoidov, ktoré sú veľmi silnými antioxidantmi.

Je dobré tiež vedieť, že pivo je extrémne dobrým zdrojom minerálov, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri niekoľkých metabolických procesoch. Keď sa pivo pije v primeranom množstve, bez pochýb prispieva k posilneniu vášho zdravia a to hneď vo viacerých smeroch.

Prezradíme Vám 10 dobrých dôvodov, prečo by ste mali piť pivo
1) Chráni obličky

Pivo dokáže udržovať vaše obličky zdravé. Súčasná štúdia ukázala, že pivo má na obličky vskutku blahodárne účinky. V skutočnosti, jediná fľaša piva (alebo jedno čapované pivo) znižuje riziko vzniku obličkových kameňov až o 40 percent!.

2) Znižuje cholesterol

Pivo tiež dokáže znižovať hladinu cholesterolu v krvi. Potrebujete vedieť nasledujúce: Rozpustná vláknina nachádzajúca sa v pive výrazne znižuje LDL cholesterol, teda ten zlý cholesterol.

3) Dodáva vitamíny skupiny B

Pivo zvyšuje hladinu vitamínov skupiny B v tele. Podľa expertov, tento nápoj obsahuje niekoľko dôležitých vitamínov skupiny B, ako sú B1, B2, B6 a B12. Výskumy tiež ukazujú, že konzumenti piva majú až o 30% vyššiu hladinu vitamínu B6 ako ľudia, ktorí ho nepijú. V porovnaní s konzumentmi vína, je táto hladina až dvojnásobná! Nezabúdajte tiež na to (hlavne vegetariáni), že pivo je výdatným zdrojom nenahraditeľného vitamínu B12.

4) Posilňuje kosti, predchádza osteoporóze

Pivo pre silné kosti! Áno, štúdie potvrdzujú, že zvýšený obsah kremíka v pive účinne prispieva k lepšej hustote kostí a predchádza tak osteoporóze.

5) Odstraňuje nespavosť

Pivo skvele funguje proti nespavosti.Za tento svoj účinok vďačí látkam laktoflavínu a kyseline nikotínovej, ktoré sa obe v pive hojne vyskytujú a dokážu podporovať zdravý spánok.

6) Znižuje riziko srdcového infarktu

Je dokázané, že pivo znižuje riziko srdcového infarktu. Podľa expertov, konzumenti piva majú o 40% až 60% nižšie riziko srdcového infarktu v porovnaní s ľuďmi, ktorí ho nepijú.

7) Znižuje riziko krvných zrazenín

Pivo je tiež skvelé na predchádzanie vzniku nebezpečných krvných zrazenín. Odborníci tvrdia, že pivo obsahuje účinné látky, ktoré bránia vytváraniu krvných zrazenín. Tie totiž môžu viesť k trombózam spôsobujúcim mozgové mŕtvice či iných vážnych zdravotných komplikácií.

8) Zlepšuje pamäť

Experti poukazujú na to, že pivo má potenciál zvyšovať kapacitu vašej pamäte.Nedávna štúdia ukázala, že konzumenti piva vykazujú oveľa nižšie riziko Alzheimerovej choroby a demencie ako tí, čo pivo nikdy nepijú.

9) Redukuje stres

Tento nápoj vám zaručene pomôže bojovať so stresom. Skupina vedcov z Univerzity v Montreale zistila, že už 2 poháre piva denne (2 x 2,5 dcl) dokážu znížiť stres a pocity úzkosti v zamestnaní. Samozrejme, treba ho piť až po pracovnej dobe, nie pred alebo počas nej.

10) Zlepšuje kvalitu pokožky

Posledným, ale o nič menej dôležitým prínosom pitia piva, je jeho vplyv na pokožku, ktorú robí vzhľadovo mladšou a krajšou. Odborníci potvrdzujú, že niektoré vitamíny v pive dokážu regenerovať pokožku a majú navyše vplyv aj na jej pigmentáciu. S pivom sa vaša pokožka stáva hladšia a hebkejšia.

Našťastie bude víkend, takže viete, čo máte robiť. Vyrazte večer do najbližšieho podniku na jedno. Ale len jedno, maximálne dve.

Zdieľajte tento článok aj s Vašimi priateľmi :).

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*