Potrebujete zrýchliť metabolizmus? Tu sú 3 spôsoby, ako to účinne urobiť. Ich priaznivý účinok možno pocítiť už za 30 minút!

Zimné obdobie je pre väčšinu z nás zvyčajne úzko spojené s konzumáciou mastných a tučných jedál. A to má zvyčajne najväčší vplyv na náš tráviaci systém. S príchodom teplejšieho obdobia je doslova vhodný čas na nápravu našich zlozvykov. V dnešnom článku vám ukážeme, ako sa týchto problémov zbaviť prirodzeným a jednoduchým spôsobom, pomocou domácich nápojov.

Hoci majú obzvlášť dlhodobý účinok, ich priaznivý účinok možno pocítiť už za 30 minút. Zdravý tráviaci trakt je potrebný nielen pre fyzické zdravie, ale aj pre duševnú pohodu; neustále kŕče a zápcha môžu každému znepríjemniť život. Keď je telo plné škodlivín, potrebuje sa zbaviť tohto nežiaduceho odpadu, zvýšiť účinnosť metabolizmu a zabezpečiť lepšie trávenie.

Domáci nápoj na rýchlejšie trávenie č. 1

Tento nápoj je veľmi jednoduchý a jeho základom je panenský olivový olej. Spolu s citrónovou šťavou stačí vypiť 2 polievkové lyžice každý deň. Nápoj potom veľmi účinne aktivuje metabolizmus a zefektívňuje celý tráviaci systém. Najlepšie je konzumovať ho ráno nalačno alebo niekoľko hodín po prvom jedle.

Domáci nápoj na rýchlejšie trávenie č. 2

Tento nápoj pozná asi každý a možno si ho mnohí z vás často s chuťou doprajú. Je to citrónová šťava s vodou. Do 250 ml pohára vytlačte 2 stredne veľké citróny a zvyšok dolejte studenou vodou. Nápoj je najlepšie piť ráno na lačný žalúdok. Nemôžete však urobiť chybu, ak ho budete piť počas dňa.

Domáci nápoj na rýchlejšie trávenie č. 3

Tretím a posledným nápojom je voda s jedlou sódou. Stačí rozmiešať čajovú lyžičku sódy bikarbóny vo vlažnej vode a po rozpustení ju vypiť. Jedlá sóda upokojí váš tráviaci trakt. Ale pozor, nie je vhodný pre ľudí trpiacich žalúdočnými vredmi.

Tieto nápoje vám zaručene pomôžu, ale ak vás dlhodobo trápi trávenie, mali by ste skôr zvážiť zloženie svojej stravy. Nikdy nie je na škodu zaradiť do svojho denného príjmu viac surového ovocia a zeleniny. Odporúča sa tiež prijímať potraviny pozostávajúce z celých zŕn. Dôležité je tiež nezabúdať na pravidelný a správny pitný režim s dostatočným prísunom čistej neperlivej vody alebo bylinkových čajov.

Ak bol pre Vás tento článok užitočný, podeľte sa oň aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*