Použite tento trik a zaspíte do 2 minút!

Vojaci používajú tento trik, aby zaspali do 2 minút. Táto jednoduchá metóda pomôže rýchlo zaspať. Ležanie a prehadzovanie sa v posteli je nepríjemné.

Preto vždy hľadáme nové spôsoby, ako sa čo najrýchlejšie dostať do ríše snov. Tento trik používajú vojaci, aby zaspali do dvoch minút.

Americká armáda

Tento trik je v rámci americkej armády známy už roky a je účinný pre 96 % vojakov. Takže určite stojí za vyskúšanie, aj keď jeho zvládnutie môže chvíľu trvať.

Skenovanie tela

Prvou časťou tejto metódy je vykonanie skenovania tela. Postupne uvoľníte všetky svaly na tele. Najprv uvoľnite svaly na tvári: čelo, okolie očí, čeľusť a jazyk. Potom uvoľnite ramená a nechajte svaly uvoľniť.

Preneste pozornosť na pravú ruku, uvoľnite svaly v hornej časti ramena, v dolnej časti ramena a v ruke. Opakujte s ľavou rukou. Zhlboka sa nadýchnite a nechajte uvoľniť hrudník.

Teraz uvoľnite svaly na oboch nohách. Postupujte zhora nadol; najprv uvoľnite stehná, potom kolená, holene a nakoniec chodidlá.

Druhá časť

Teraz, keď sú všetky vaše svaly uvoľnené, je čas na predstavenie, alebo skôr vizualizáciu. Zavrite oči a predstavte si jednu z nasledujúcich situácií. Vyberte si tú, ktorá vám najviac utkvie v pamäti:

  • Ležíte v čiernej hojdacej sieti v miestnosti, ktorá je úplne čierna.
  • Ležíte na chrbte v kanoe, ktoré pláva po vode. Voda je pokojná a obloha nad vami je jasne modrá. Nie je vidieť ani mráčik.
  • Desať sekúnd si v duchu opakujte slová “nemysli, nemysli, nemysli”.

Ak to nezaberie hneď, nevzdávajte sa. Zvládnutie tohto triku môže trvať až šesť týždňov a bude to postupne ľahšie. Takže pokračujte! Môžete experimentovať aj s inými upokojujúcimi vizualizáciami.

Predstavte si, že ste na zelenej lúke počas slnečného dňa alebo na pokojnej pláži, zatiaľ čo vlny jemne narážajú na zem.

Dobrú noc!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*