Používame ju takmer všetci! Pozor! Prispieva k rozvoju rakovinových buniek v tele a ničí naše črevá!

Nepoužívajte ho! Je to totiž ten najhorší kávový doplnok. Zdraviu prospešné vlastnosti tohto obľúbeného nápoja boli vedecky preukázané nejeden krát.

Treba si však zapamätať, že pitie kávy v nadmernom množstve a jej konzumácia s nevhodnými prísadami môže poškodiť naše zdravie.

Pridanie smotanového prášku do kávy nie je veľmi dobrý nápad. Tento produkt je napodobeninou skutočnej smotany. Veľmi často obsahuje rastlinný olej a kukuričný sirup.

Pitím kávy s touto prísadou dodávate svojmu telu prázdne kalórie a veľké množstvo cukru, kvôli ktorému máte nadváhu a obezitu.

Už dlhú dobu je známe, že nadbytok cukru v strave vedie k rozvoju cukrovky a ďalších vážnych zdravotných problémov. Zapamätajte si, že dať si dve lyžičky cukru do rannej kávy je veľmi nezdravý spôsob, ako začať deň.

Zvlásť, keď si k nej dáte svoj obľúbený koláč. Aspartam je bežne používané umelé sladidlo. Výsledky niektorých vedeckých štúdii potvrdili, že toto sladidlo môže prispieť k rozvoju rakovinových buniek v tele.

Alebo môže spôsobovať opakujúce hnačky, ktoré postupne ničia naše črevá.

Najhoršou kombináciou je káva s prídavkom alkoholu. Pravidelné siahanie po tejto zmesi poškodzuje pečeň. Pri súčasnej konzumácii môžu stimulanty narušiť správne fungovanie nervového systému.

Naviac, akýkoľvek alkohol v nadmernom množstve má za následok závislosť a postupnú degradáciu všetkých orgánov v ľudskom tele. Na druhej strane sa predávkovanie kofeínom môže prejaviť príliš vysokým krvným tlakom a búšením srdca.

Opatrní by ste mali byť i s kávou podávanou v kaviarňach. Obsahuje rôzne druhy chuťových prísad, ako sú vanilkové, orechové alebo karamelové sirupy. Tieto produkty obsahujú značné množstvo cukru a umelých farbív a príchutí, ktorým by sme sa mali vyhnúť.

Ak Vás tento článok zaujal, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*