Pozreli ste sa niekedy pozorne na svoje ruky? Hovoria o vašom zdraví!

Vaše telo je skvelý stroj, ktorý vám povie všetko o stave vášho zdravia. Stačí sa naučiť dobre pozerať! Napríklad vaše ruky sú dôležitým ukazovateľom toho, čo sa deje vo vašom tele – dávajú vám rôzne signály, ktoré by ste nikdy nemali ignorovať. Čomu by ste mali venovať pozornosť? Nižšie uvádzame niekoľko spôsobov, ktorými vám ruky prezradia niečo o vašom zdraví, čo by ste za normálnych okolností nebrali do úvahy.

Brnenie rúk a prstov

Môže to znamenať, že nemáte dostatok vitamínov B1, B6, B12 a/alebo vitamínu E. Venujte pozornosť svojej strave. Ak pociťujete tento pocit v rukách alebo nohách, zaraďte do svojho denného režimu doplnky stravy. V prípade pochybností navštívte svojho lekára.

Modré končeky prstov

Znamená to zlý krvný obeh alebo nízku hladinu kyslíka v krvi. Často nie je škodlivý, ale ak je sprevádzaný zápalom pľúc, môže byť príznakom ochorenia pľúc. Ak máte obavy, vždy zavolajte lekára.

Pocit necitlivosti v končekoch prstov

Aj to môže naznačovať problémy s krvným obehom. Môže to však byť aj dôsledok stlačeného nervu alebo kardiovaskulárneho ochorenia.

Biele alebo modré, necitlivé prsty

Toto môže byť príznakom Buergerovej choroby. Toto ochorenie vedie k zvyšujúcemu sa zápalu v malých a stredných cievach. Často je dôsledkom intenzívneho fajčenia.

Bledé nechtové lôžko

Ak na chvíľu zatlačíte na nechtové lôžko, zmení sa na biele, ale potom opäť na ružové. Je to normálne. Ak však nechtové lôžko zostane biele, môže to byť príznakom nedostatku železa.

Trasúce sa ruky

Najprv venujte pozornosť príjmu kofeínu a úrovni stresu. Príliš veľa stresu a kávy môže spôsobiť chvenie rúk. Ak nie ste kávičkár/ka alebo nemáte pocit, že by ste boli pod vysokým stresom, potom navštívte svojho lekára. Môže to byť skorý príznak Parkinsonovej choroby.

Červené, škvrnité dlane

Ak to pretrváva, choďte k lekárovi. Môže to byť skorý príznak ochorenia pečene.

Opuchnuté prsty

Zvyčajne je to dôsledok príliš veľkého množstva soli. Skúste jesť menej a zistite, či vám to pomôže zadržiavať menej vody.

Potiace sa dlane

Môže to byť dôsledok nadmernej činnosti štítnej žľazy. Ak ním trpíte veľmi často, vyhľadajte svojho lekára.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi. Ďakujeme.

Written By
More from redakcia
Hrnčekový koláč za pol hodinu: Rýchla dobrota s orechami!
Máte chuť na niečo dobré, bez zdĺhavého pečenia a zložitej prípravy? Vyskúšajte...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *