Trápi vás ochabnutá koža? Tento problém bude minulosťou: Domáce prostriedky ako na to!

Ovisnutá pokožka postihne každého v inom čase, no vedeli ste, že na jej nápravu nepotrebujete peniaze na luxusné produkty na spevnenie pleti a krémy? Dermatológovia tvrdia, že odpoveď na ochabnutú pokožku sa v skutočnosti skrýva vo vašom dome – presnejšie vo vašej kuchyni! Vyskúšajte tieto domáce prostriedky odporúčané dermatológmi na spevnenie ochabnutej pokožky:

  • Kokosový olej

Kokosový olej funguje na všetko ostatné, tak prečo by nefungoval aj na ochabnutú pokožku?! Masírujte olej krúživými pohybmi nahor na postihnutú pokožku po dobu 5-10 minút pred spaním. Potom nechajte olej cez noc pôsobiť a nechajte ho preniknúť hlboko do pokožky a omladiť bunky, udržať ich hydratované, vyživené a chránené pred voľnými radikálmi.

  • Maska z vaječného bielka

Ak si všimnete, že vaša tvár nie je taká napätá ako kedysi, skombinujte 1 vaječný bielok a 2 polievkové lyžice medu a nechajte na tvári pôsobiť 15 minút. Pre pevnejšiu pokožku sa odporúča používať túto masku trikrát mesačne, pretože vaječné bielka sú bohaté na proteínový albumín, ktorý zlepší elasticitu pokožky a obnoví kožné bunky. Kým to robia vaječné bielka, med udrží vašu pokožku hydratovanú a omladenú.

  • Hamamel

Hamamel sťahuje póry a spevňuje pokožku. Obsahuje polyfenoly, ktoré aktivujú v pokožke enzýmy zlepšujúce kolagén a elastín.

Namočte vatový tampón do hamamelu a aplikujte ho na tvár, krk, ruky, brucho a iné postihnuté oblasti ťahmi nahor. Nechajte 5 minút zaschnúť a potom zopakujte s ďalším kolom hamamelu. Urobte to každý večer pred spaním, aby ste videli pevnejšiu pokožku.

  • Banánová, spevňujúca maska ​​na tvár

Roztlačte zrelý banán a pridajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy, potom naneste zmes na tvár a krk. Nechajte pôsobiť 15 minút a zmyte vodou, pre dosiahnutie najlepších výsledkov opakujte dvakrát týždenne.

Banány sú dokonalou zložkou na napnutie pokožky, pretože obsahujú železo, zinok, draslík, horčík a vitamíny A, B, C a D, ktoré všetky majú úžasné vlastnosti proti starnutiu a hydratáciu.

  • Aloe Vera

Čisté aloe vera dokáže s ochabnutou pokožkou zázraky. Obsahuje fytochemikálie, ktoré upokojujú, vyživujú, napínajú a chránia pokožku pred fotopoškodením a starnutím.

Rozrežte list aloe vera a naneste čerstvý gél na pokožku a nechajte 15-20 minút zaschnúť. Potom opláchnite vodou a opakujte každý deň.

  • Kávový peeling

Vedeli ste, že káva dokáže viac než len prebudenie? Je nabitý antioxidantmi, ktoré môžu spomaliť starnutie pokožky. A ak použijete tento peeling, ktorý si vyžaduje kávovú usadeninu, vašu pokožku odlupuje, spevní a vyhladí.

Zmiešajte ¼ šálky kávovej usadeniny, ¼ šálky hnedého cukru, ½ lyžičky škorice a 2 polievkové lyžice mierne rozohriateho kokosového oleja. Potom si malými krúživými pohybmi 3 minúty drhnite tvár, krk a hrudník. Opláchnite peeling teplou vodou a opakujte raz týždenne, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

Zdieľajte aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*