Trápi vás ochabnutá koža? Tento problém bude minulosťou: Domáce prostriedky ako na to!

Ovisnutá pokožka postihne každého v inom čase, no vedeli ste, že na jej nápravu nepotrebujete peniaze na luxusné produkty na spevnenie pleti a krémy? Dermatológovia tvrdia, že odpoveď na ochabnutú pokožku sa v skutočnosti skrýva vo vašom dome – presnejšie vo vašej kuchyni! Vyskúšajte tieto domáce prostriedky odporúčané dermatológmi na spevnenie ochabnutej pokožky:

  • Kokosový olej

Kokosový olej funguje na všetko ostatné, tak prečo by nefungoval aj na ochabnutú pokožku?! Masírujte olej krúživými pohybmi nahor na postihnutú pokožku po dobu 5-10 minút pred spaním. Potom nechajte olej cez noc pôsobiť a nechajte ho preniknúť hlboko do pokožky a omladiť bunky, udržať ich hydratované, vyživené a chránené pred voľnými radikálmi.

  • Maska z vaječného bielka

Ak si všimnete, že vaša tvár nie je taká napätá ako kedysi, skombinujte 1 vaječný bielok a 2 polievkové lyžice medu a nechajte na tvári pôsobiť 15 minút. Pre pevnejšiu pokožku sa odporúča používať túto masku trikrát mesačne, pretože vaječné bielka sú bohaté na proteínový albumín, ktorý zlepší elasticitu pokožky a obnoví kožné bunky. Kým to robia vaječné bielka, med udrží vašu pokožku hydratovanú a omladenú.

  • Hamamel

Hamamel sťahuje póry a spevňuje pokožku. Obsahuje polyfenoly, ktoré aktivujú v pokožke enzýmy zlepšujúce kolagén a elastín.

Namočte vatový tampón do hamamelu a aplikujte ho na tvár, krk, ruky, brucho a iné postihnuté oblasti ťahmi nahor. Nechajte 5 minút zaschnúť a potom zopakujte s ďalším kolom hamamelu. Urobte to každý večer pred spaním, aby ste videli pevnejšiu pokožku.

  • Banánová, spevňujúca maska ​​na tvár

Roztlačte zrelý banán a pridajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy, potom naneste zmes na tvár a krk. Nechajte pôsobiť 15 minút a zmyte vodou, pre dosiahnutie najlepších výsledkov opakujte dvakrát týždenne.

Banány sú dokonalou zložkou na napnutie pokožky, pretože obsahujú železo, zinok, draslík, horčík a vitamíny A, B, C a D, ktoré všetky majú úžasné vlastnosti proti starnutiu a hydratáciu.

  • Aloe Vera

Čisté aloe vera dokáže s ochabnutou pokožkou zázraky. Obsahuje fytochemikálie, ktoré upokojujú, vyživujú, napínajú a chránia pokožku pred fotopoškodením a starnutím.

Rozrežte list aloe vera a naneste čerstvý gél na pokožku a nechajte 15-20 minút zaschnúť. Potom opláchnite vodou a opakujte každý deň.

  • Kávový peeling

Vedeli ste, že káva dokáže viac než len prebudenie? Je nabitý antioxidantmi, ktoré môžu spomaliť starnutie pokožky. A ak použijete tento peeling, ktorý si vyžaduje kávovú usadeninu, vašu pokožku odlupuje, spevní a vyhladí.

Zmiešajte ¼ šálky kávovej usadeniny, ¼ šálky hnedého cukru, ½ lyžičky škorice a 2 polievkové lyžice mierne rozohriateho kokosového oleja. Potom si malými krúživými pohybmi 3 minúty drhnite tvár, krk a hrudník. Opláchnite peeling teplou vodou a opakujte raz týždenne, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

Zdieľajte aj so svojimi priateľmi.
Written By
More from redakcia
Trvá to len dve minúty, ale môžete zachrániť život…
Čo je vlastne mŕtvica? Mŕtvica alebo odborne cievna mozgová príhoda je náhle...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *