Pravidelná konzumácia tejto rastliny, by mala byť povinnosťou pre všetky ženy!

Ak už dlho túžite po bábätku a nemôžete si ho zaobstarať, zaobstarajte túto rastlinu. Alchemilka môže pomôcť nielen pri počatí, ale môže byť užitočná aj pri mnohých gynekologických problémoch. Na našich túrach môžeme túto deväťkvetú rastlinu s polkruhovitými listami a zelenožltými kvetmi ľahko zachytiť na okraji lesa.

Jej kvety kvitnú od apríla do júna a v tomto období sa najlepšie zbiera. Samozrejme, môžete ju zbierať aj po odkvitnutí, ale liečivé vlastnosti sú vtedy nižšie.

  • Má vysoký obsah vitamínu C, silné antibakteriálne a protizápalové vlastnosti.
  • Reguluje hladinu hormónov, menštruáciu, posilňuje stenu maternice, zabraňuje potratom, syndrómu polycystických vaječníkov a môže nám tiež pomôcť udržať optimálnu hmotnosť.
  • Zmierňuje príznaky menopauzy, zabraňuje tvorbe cýst, znižuje menštruačné bolesti a má silný antivírusový a antibakteriálny účinok.
  • Japonská štúdia zistila, že alchemilka má vysoký obsah agrimonínu a môže pomôcť znížiť riziko rakoviny prsníka.

Iné výskumy dospeli k záveru, že bylina dokáže bojovať aj proti papilomavírusu. Ďalšie pozitívne vlastnosti: odporúča sa pri nevoľnosti, krvácaní, uštipnutí hmyzom, ekzémoch, hnačke, dne, hemoroidoch, reumatizme a vredoch.

Dá sa z neho pripraviť čaj:

1 polievkovú lyžicu kvetov a stoniek alchemilky alebo celú rastlinu vložte do 1 litra vody, priveďte do varu, potom stiahnite z ohňa, prikryte a nechajte 5 až 10 minút lúhovať. Potom pite.

Namočenú a následne prefiltrovanú rastlinu možno použiť aj ako obklad. Naneste ho priamo na problematickú oblasť a zviažte ho. Denne vypite maximálne 2 šálky bylinky.

Vždy je však potrebné sa poradiť so svojím ošetrujúcim lekárom.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.
Written By
More from redakcia
Lahodný, kokosový zákusok s kakaovou plnkou: Jednoduchý a tak dobrý!
Ingrediencie 9 kusy vajcia 300 gramov kryštálový cukor 200 gramov kokos struhany...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *