Pravidlá detoxikácie, ktoré mnoho ľudí nepozná, a preto sa im nedarí schudnúť a uzdraviť sa!

Správne vykonaná liečba prispieva k fyzickému a duševnému zdraviu. Avšak preháňanie môže viesť k život ohrozujúcim stavom!
Po kvalitnej detoxikácii budete skutočne efektívnejšie spracovávať potraviny, budete mať vyváženejší metabolizmus, silnejší imunitný systém a zlepšíte regeneračné procesy.

Záleží však na tom, akú metódu detoxikácie si vyberiete a ako.
Ukážeme vám, na čo si dávať pozor.

Detoxikácia je prospešná, ak si viac neublížite, ako získate. Nemali by ste to preháňať a príliš trápiť svoje telo! Ak to preženiete, ochudobníte svoje telo o mnohé cenné látky, vyčerpáte vitamíny a minerály a spôsobíte si vážne ochorenia: poškodenie pečene a obličiek.

Potom sa toxíny rýchlo vstrebávajú späť do tela. Je to obzvlášť nebezpečné, ak máte veľký nadbytok tuku, pretože sa uvoľňujú chemické látky uložené v tukových tkanivách.

Nedávno istý denník informoval, že 21-ročné dievča takmer prišlo o život po drastickej pôstnej kúre v nekontrolovaných podmienkach. Desať dní žila len z predpísaného množstva džúsu kúpeného na internete. Popritom študovala, pracovala, chodila do posilňovne a nešetrila sa.

Za desať dní schudla deväť kíl a na konci liečby sa nedokázala ani zdvihnúť z postele. Po príchode do nemocnice zistila, že jej zlyháva pečeň a jej krvný obeh je takmer vyčerpaný.

Myslím si, že táto správa upozorňuje na skutočnosť, ktorá sa často prehliadala, že existujú dôležité pravidlá detoxikácie, ktoré treba dodržiavať, aby sme neohrozili naše telo.

Držte svoje telo na surovej strave alebo pôste maximálne tri dni! Nie je bezpečné držať pôst dlhšie. Ale rovnako tak aj “klystír”! Detoxikujte sa jeden deň alebo týždeň, ale v záujme svojho zdravia to neopakujte príliš často a medzi jednotlivými detoxikáciami si urobte dlhú prestávku.

Dávajte si pozor aj na to, čo jete, rozumné stravovanie a správna životospráva sú v každom prípade nevyhnutné!

Dôležitá je striedmosť a postupnosť

Je dôležité pripraviť telo na očistný režim, nech už je akýkoľvek, preto v dňoch pred ním jedzte len ľahké potraviny v malých množstvách. Postupnosť je potrebná aj po vyliečení, preto sa snažte, aby sa vaše telo vrátilo k normálnej strave.

Dostatok tekutín

Počas pôstu by ste tiež mali dbať na to, aby ste pili veľa tekutín: aspoň 2,5-3 litre denne a viac, ak očistu a pôst doplníte cvičením.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi.
Written By
More from redakcia
Dokonalá, ľadová čokoláda v košíčkoch, na ktorú potrebujete len 2 ingrediencie!
Ingrediencie: 80 gramov kokosový olej 100 gramov čokoláda Postup: Nad parou si...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *