Prírodná pomoc pre ľudí, ktorí trpia vredmi!

Čo sú to vredy?

Vred je lézia sliznice, rana na koži alebo rana vo vnútri telesných orgánov. Existuje mnoho typov vredov.

Vredy žalúdka alebo dvanástnika. Tie sú veľmi bolestivé a môžu byť veľmi nebezpečné.

Do tejto kategórie patria aj malé vredy v ústach.

Starší ľudia sa stále stretávajú s kožnými vredmi, ktoré sú spôsobené zlým krvným obehom alebo kŕčovými žilami.

Vredy žalúdka, dvanástnika alebo pažeráka sú spôsobené nadbytkom kyseliny alebo pepsínu, enzýmu vylučovaného žľazovými bunkami žalúdka. Malé sa často hoja spontánne a nevyvolávajú žiadne negatívne príznaky.

Väčšie sú veľmi bolestivé a častejšie sa vyskytujú u mužov, najmä u starších ľudí. Sú sprevádzané bolesťou v hornej časti brucha, vracaním. Takéto záchvaty môžu trvať až 8 týždňov.

Duodenálne vredy sa častejšie vyskytujú u mladých ľudí a sú dôsledkom stresu. Pacient potom trpí bolesťou v strednej a hornej časti brucha.

Príčiny vredov:
  • nadmerná konzumácia alkoholu
  • prejedanie
  • hyperacidita
  • helicobacter pyroli
  • fajčenie
  • pitie kávy
  • otrava jedlom
Ako vyliečiť vredy domácimi prostriedkami?

Senovka grécka

Čaj zo semienok senovky gréckej je veľmi dobrým domácim liekom na žalúdočné a dvanástnikové vredy. Mal by sa piť dvakrát denne. Vždy ju varte čerstvú.

Kapustová šťava na žalúdočné a dvanástnikové vredy

Hoci čerstvá kapustová šťava nie je chutná, je to veľmi cenný domáci liek. Aby ste trochu neutralizovali jej chuť, môžete ju skombinovať s mrkvovou šťavou. Čerstvá kapustová šťava zmiešaná s mrkvovou šťavou v pomere 1:1 je vynikajúcim liekom na žalúdočné a dvanástnikové vredy.

Aloe vera

Aloe vera je predovšetkým okrasná rastlina v kvetináčoch, ale môže sa používať na liečbu mnohých chorôb. Aj tu sa ukazuje ako užitočná. Aloe vera, najmä ak sa pije nalačno, je vynikajúca na liečbu žalúdočných a dvanástnikových vredov.

Kozie mlieko

Recept, ktorý používali naše babičky: Surové kozie mlieko, ktoré sa pije 3-krát denne, výborne pomáha pri takýchto žalúdočných problémoch.

Banány

Ľudia trpiaci vredmi by mali 3 dni dodržiavať diétu pozostávajúcu len z banánov a mlieka. Banány majú vysoký obsah draslíka. Je to rýchly spôsob, ako zmierniť žalúdočné vredy.

Šťava zo surových zemiakov na vredy

Zemiaky, hoci sa najčastejšie spájajú s prílohou k večeri, sú aj liečivé. Zemiaková šťava je preto vynikajúcim domácim liekom na takéto žalúdočné aj dvanástnikové problémy.

Probiotiká

Probiotiká sú veľmi dôležité pre celý tráviaci systém. Tvoria ochrannú bariéru proti cudzorodým patogénom a obohacujú bakteriálnu flóru. Štúdie ukázali, že pomáhajú pri liečbe helikobaktera pyroli.

Obklady

Teplé obklady na žalúdok majú tiež upokojujúci účinok na vredy.

Zdieľajte tieto užitočné informácie aj so svojimi známymi.

Written By
More from redakcia
Varenie ryže týmto spôsobom znižuje množstvo kalórií v ryži o 50 % a pomáha schudnúť!
Ryža je jednou zo základných potravín v našej strave, používa sa v...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *