Prírodné bielenie tmavých kolien a lakťov: Pozrite sa, ako na to!

Ak sa hanbíte, že máte tmavé škvrny na lakťoch a kolenách, vedzte, že nie ste sami! Mnohí ľudia majú rovnaký problém s pokožkou. Tieto oblasti tela sa ľahko nezvlhčujú, takže ste si často všimli tmavé zafarbenie a v dôsledku suchosti sa na lakťoch ľahko zachytávajú nečistoty.

Tmavé sfarbenie môže byť dôsledkom tlaku alebo trenia, vystavenia slnku, nahromadených vrstiev odumretých kožných buniek. Ale nebojte sa, na tento problém existujú prírodné metódy.

Kokosový olej!

Kokosový olej je bohatý na vitamín E a je skvelou zložkou na peeling pokožky kolien a lakťov. Zároveň zvlhčuje tmavé miesta. Po osprchovaní jemne potrite postihnuté miesta kokosovým olejom. Olej nanášajte niekoľkokrát denne, aby ste pokožku chránili pred vysušením a zároveň ju udržali jemnú a hladkú.

Cukor.

Cukrové granule sú ideálne na exfoliáciu týchto oblastí, pretože odstraňujú odumreté kožné bunky z kolien a lakťov a dodávajú pokožke jemnosť.

Zmiešaním cukru s olivovým olejom pripravte hustú zmes. Zmes naneste krúživými pohybmi na kolená a lakte. Potierajte miesta 5 minút a potom ich opláchnite jemným mydlom a teplou vodou. Opakujte raz denne, kým neuvidíte výsledky. Ak chcete dosiahnuť lepšie výsledky, pokračujte v liečbe viac ako týždeň.

Aloe Vera

Táto zložka upokojuje, zjemňuje a hydratuje pokožku. Dokáže tiež opraviť kožné bunky poškodené v dôsledku vystavenia pokožky slnečnému žiareniu a udržiavať správny tón pleti.

Ak máte na záhrade čerstvé listy aloe vera, použite ich. Rozdrvte list a odstráňte gél. Gél naneste na postihnuté miesto.
Nechajte pôsobiť 20 minút a potom zmyte. Opakujte raz alebo dvakrát denne počas jedného mesiaca.

Sóda

Jedlá sóda je skvelá na odstránenie odfarbenia a odumretých kožných buniek z kolien a lakťov. Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu jedlej sódy s jednou polievkovou lyžicou mlieka. Pripravte si kašu a krúživými pohybmi ju naneste na oblasť a masírujte 2-3 minúty.
Opláchnite a jemne poklepte oblasť uterákom. Opakujte denne, kým nedosiahnete želané výsledky.

Citrón

Citrón je skvelý na bielenie a exfoliáciu tmavých častí pokožky. Vysoké množstvo vitamínu C a kyseliny citrónovej veľmi účinne exfoliuje a odstraňuje odumreté kožné bunky a zároveň omladzuje pokožku. Namočte bavlnený uterák do citrónovej šťavy, priložte ho na kolená a lakte a niekoľko minút jemne masírujte.

Šťavu nechajte pôsobiť 20 minút a potom ju opláchnite vodou. Aby ste predišli vysušeniu, naneste na pokožku po zákroku hydratačné krémy.

Recept pre dokonalý výsledok a dokonalú pleť!

Pridajte všetky uvedené prísady a pripravte si úžasnú kašu, ktorá vám dodá wellness a vybieli tmavé miesta. Zlepší kvalitu pokožky a proces liečby.

Z rovnakého pomeru Aloe Vera, cukru, citrónovej šťavy a sódy bikarbóny pripravte kašu. Naneste kašu na postihnuté miesta a niekoľko minút ju jemne trite. Opláchnite teplou vodou a jemným mydlom.

Môžete sa tešiť z krásnej pokožky a lakťov! Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*