“Príznaky”, ktoré odhaľujú existenciu upchatých tepien v našom tele!

Včasné rozpoznanie príznakov upchatých tepien je otázkou života a smrti. Upchaté tepny blokujú prietok krvi a unavujú srdce, čím prudko zvyšujú riziko srdcového infarktu, napríklad infarktu myokardu alebo ischemickej choroby srdca.

Štyri hlavné príznaky, ktoré naznačujú, že máte vážny problém s upchatými tepnami:

Vypadávanie vlasov: Štúdia, ktorej sa zúčastnilo 37 000 mužov, ukázala, že rozsiahla plešatosť na temene hlavy je ukazovateľom zvýšeného rizika ischemickej choroby srdca v každom veku.

Ďalšia štúdia na viac ako 7 000 ľuďoch (4 000 žien a 3 000 mužov) zistila, že stredne silná až silná plešatosť zdvojnásobuje riziko úmrtia na srdcové choroby u oboch pohlaví.

Erektilná dysfunkcia: Muži majú zabudovaný “varovný systém” pre ischemickú chorobu srdca. Ak je ťažké alebo nemožné dosiahnuť erekciu, je to pravdepodobne príznak upchatých tepien v panve, ktoré sa vyskytujú dlho pred vznikom infarktu.

Medzi objavením sa problémov s erektilnou dysfunkciou a diagnostikovaním ischemickej choroby srdca uplynie v priemere 3 až 5 rokov, čo je dostatočne dlhá doba na to, aby ste začali konať.

Bolesť v lýtkach pri chôdzi: Arterioskleróza môže zablokovať tepny v nohách, najmä u fajčiarov, ešte predtým, ako sa u nich diagnostikuje ischemická choroba srdca.

Tento príznak si vyžaduje urgentné lekárske vyšetrenie. Lekár vám vyšetrí pulz v nohách a vykoná jednoduché merania krvného tlaku a prietoku krvi v nohách, aby potvrdil diagnózu zlej cirkulácie krvi v nohách.

Pulzácia v ušnom lalôčiku: Jedným z najzvláštnejších indikátorov ochorenia srdca je záhyb na ušnom lalôčiku (konkrétne šikmý záhyb v uchu, ktorý sa tiahne šikmo od zvukovodu k dolnému koncu ušného lalôčika). Ušný záhyb môže byť dôsledkom zlého prekrvenia.

Vedci pomocou sofistikovanej metódy CT na meranie ochorenia koronárnych tepien dokázali, že ušný záhyb “predpovedá” ochorenie srdca aj po zohľadnení iných rizikových faktorov, ako je vek a fajčenie.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*