Príznaky začínajúcej cukrovky, o ktorých možno ani neviete!

Cukrovka sa stále viac a viac rozširuje. Väčšina ľudí si myslí, že o tejto chorobe vie veľa, čo ale tak obvykle nie je. Nie vždy musia byť príznaky cukrovky tak jasné a zjavné.

Obvykle sa objavuje neuhasiteľný smäd, neustále návštevy toalety, necitlivosť v rukách alebo nohách. Toto sú príznaky všeobecne známe.

Môžu sa však objavovať aj iné príznaky, ktoré si nemusíte byť vedomí. Môžete ich prejsť, nevšimnúť si ich a ohrozenie cukrovkou tak nebudete vnímať. Ak sa objavia tieto drobné príznaky, nepodceňujte ich.

Môžu totiž poukazovať na diabetes a možné komplikácie, ktoré s týmto ochorením prichádzajú. Aké príznaky to sú?

5 prekvapivých príznakov diabetu:
1. Pokožka sa mení k horšiemu

Tmavé zamatové škvrny sa objavujú väčšinou v záhyboch kože. Tie sa obvykle nachádzajú na strane krku, lakťov alebo kĺbov. Často vysielajú varovný signál, že hladina cukru v krvi je veľmi vysoká a hrozí cukrovka.

Tieto zmeny sú spôsobené stavom, ktorý sa nazýva acanthosis nigrican. Vysoká hladina cukru v krvi sa spája s rastom buniek pokožky a melanínu – pigmenty kože.

2. Zmeny zraku

Zo všetkých príznakov cukrovky ide o veľmi unikátnu. Často sa môže objavovať rozmazané videnie, čo môže byť príznak diabetu. V skutočnosti sa môže videnie zmeniť a to k lepšiemu alebo k horšiemu.

Ide o to, že cukrovka môže zmeniť hladinu kvapalín v tele a táto zmena sa môže odraziť aj na vašom zraku. Jeden deň môžete mať zrak dobrý, ale niekoľko dní neskôr už nie.

3. Mení sa sluch

Môžete zvyšovať hlasitosť televízie, hudby, budete požadovať opakovanie informácií, keď ste v rozhovore s priateľmi. Mení sa sluch a to k horšiemu. V takom prípade informujte svojho lekára, niečo je zle.

Štúdia National Institutes of Health ukázala, že strata sluchu môže byť spôsobená diabetom. Odborníci veria, že krvné cievy a nervy v uchu môžu byť poškodené cukrovkou, čo vedie k zlému sluchu.

4. Svrbenie

Diabetes narúša krvný obeh, čo môže viesť k suchej pokožke a svrbeniu. Pokiaľ využívate hydratačné krémy a tie vám nemôžu pomôcť od svrbenia, je dobré sa o tom zmieniť svojmu lekárovi. Toto sú len štyri z neobvyklých spôsobov, ako vás môže vaše telo upozorňovať na to, že nie je niečo v poriadku.

Dôležité je venovať týmto príznakom pozornosť a skontrolovať si pre istotu hladinu cukru v krvi. Hoci symptómy cukrovky nemusia mať za následok okamžitú diagnózu a ihneď cukrovku, ukazuje sa, že je dobré zmeniť životný štýl a kontrolovať konzumáciu cukru a hladiny cukru v krvi.

5. Zle hojace rany

Pomalé hojenie rán môže byť príznakom niekoľkých ochorení, medzi inými však aj cukrovky. Pozor si dajte najmú ak ste vo vyššom veku a užívate lieky na riedenie krvi.

Ak je pre Vás tento článok zaujímavý, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi na Facebooku. Ďakujeme❤.

Written By
More from redakcia
Liečivo proti bolesti, dobré na popáleniny, zubný kaz, atď… Uhádnete, čo to je?
Zdravotné účinky kokosového oleja sú čoraz populárnejšie a čoraz viac obchodov ho...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *