Liečivo proti bolesti, dobré na popáleniny, zubný kaz, atď… Uhádnete, čo to je?

Zdravotné účinky kokosového oleja sú čoraz populárnejšie a čoraz viac obchodov ho má na sklade. Je dobré mať ho aj doma, pretože sa dá použiť na liečenie mnohých ochorení. Pozrime sa, ako ho použiť ako liek!

  • Zabíja vši

Najviac postihnuté sú deti, ktoré sa nakazia navzájom v škole, škôlke a v komunite. Ak zmiešate kokosový olej s anízovým sprejom, nanesiete ho na pokožku hlavy a vlasy, počkáte 30 minút a vlasy umyjete, vši uhynú.

  • Liek proti bolesti

Kokosový olej má vynikajúce protizápalové a analgetické vlastnosti, ak pociťujete bolesť, naneste ho zvonka na pokožku. Krúživými pohybmi vmasírujte do postihnutej oblasti a nechajte vstrebať.

  • Rany a popáleniny

Kokosový olej je bohatý na antioxidanty, pomáha regenerovať kožné tkanivo a urýchľuje proces hojenia. Zároveň dezinfikuje poranené miesto a pomáha predchádzať zápalom.

  • Antibakteriálne

Kyselina laurová je mastná kyselina so stredne dlhým reťazcom, ktorá v tele pôsobí proti patogénom, ako sú baktérie. Bunkovú membránu baktérií tvorí veľmi tenká, jemná vrstva tuku. Keď sa dostane do kontaktu s kyselinou laurovou, začne sa rozpúšťať a baktérie sa zabijú.

Kokosový olej napáda iba patogénne baktérie. Je to zrejmé aj z toho, že materské mlieko obsahuje aj kyselinu laurovú, ktorá podporuje ešte nie celkom vyvinutý imunitný systém dieťaťa.

  • Na prevenciu zubného kazu

Vedci z Athlone Institute of Technology v Írsku potvrdili účinky kokosového oleja na baktérie, ktoré môžu spôsobovať zubný kaz a zápaly v ústach. Vedci v rámci svojej štúdie použili iné oleje ako kokosový, do ktorých pridali enzýmy na odbúravanie tukov.

To napodobňovalo trávenie tukov v tele. Potom “strávené” oleje spojili s rôznymi kmeňmi baktérií. Zahŕňalo to Streptococcus mutans aj Candida albicans.

Podeľte sa o tento zaujímavý článok aj s ostatnými na Facebooku.

Written By
More from redakcia
Viac hodín spánku je odpoveďou na väčšinu vašich problémov. Toto by ste nečakali!
Ak vás nepresvedčilo, že spánok výrazne pomáha vášmu zdraviu, pozrite si nasledujúcich...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *