Rady, ako na pigmentové škvrny, ktoré vás nebudú takmer nič stáť!

Pigmentové škvrny môžu mať celý rad príčin, napr. hormonálne zmeny, hyperpigmentáciu či depigmentáciu, genetické dispozície, poškodenie pokožky, nadmerné návštevy solária, nedostatok vitamínov, nedostatočnú funkciu pečene, ale aj užívanie niektorých liekov.

A ako sa zbaviť tmavých pigmentových škvŕn prírodnou cestou?
Med s citrónom

Med má zosvetľovacie účinky, citrón ich potom ešte zosilňuje. Stačí zmiešať lyžičku tekutého medu s lyžičkou citrónovej šťavy. Zmes naneste na pigmentovú škvrnu a asi 1 – 2 minúty problematické miesto masírujte. Na pigmentovú škvrnu potom priložte nahriatu žinku a nechajte ju tam do vychladnutia. Nakoniec pokožku opláchnite. Tento proces opakujte pravidelne a dlhodobo, výsledky Vás potešia.

Pleťová voda z petržlenu a jablčného octu

Vďaka zosvetľovacím účinkom petržlenu znásobeným pôsobením jablčného octu Vám táto pleťová voda pomôže s odstránením pigmentových škvŕn na tvári. Navyše Vašu pleť dokonale vyčistí, osvieži, pomôže proti akné a čiernym bodkám.

A ako ju pripraviť?
  • Dve lyžice nasekanej čerstvej či sušenej petržlenovej vňate zalejte v hrnci 200 ml vody a priveďte ju do varu. Odvar varte asi 15 minút, potom tekutinu vychlaďte. Nakoniec prilejte 1 lyžičku jablčného octu.
  • Pleťovú vodu preceďte do vysterilizovanej fľaštičky a uchovávajte ju v chladničke, kde Vám vydrží zhruba týždeň. Používajte ju pravidelne a približne za mesiac uvidíte výsledky.

Medzi ďalšie zosvetľovače pokožky patrí kurkuma (zmiešajte ju so smotanou a pastu naneste na škvrnu zhruba na 15 minút, potom dôkladne opláchnite), ricínový olej (namiesto ním pravidelne potierajte), cmar alebo napríklad papája. Z byliniek Vám pomôže čerstvá šťava z nechtíka lekárskeho.

Pokiaľ Vás trápia naopak biele škvrny alebo vitiligo, je vhodné do stravy zaradiť viac potravín obsahujúcich vitamíny A, C, E, ktoré pôsobia ako antioxidanty, vitamíny skupiny B a minerály ako selén a zinok. Na podporu činnosti pečene sa odporúča užívať pestrec mariánsky.

Pri prevencii pigmentových škvŕn používajte kvalitnú ochranu proti slnečnému žiareniu, najmä opaľovacích krémov.

Ak je pre vás tento článok užitočný, podeľte sa oň aj so svojimi priateľmi :). Ďakujeme

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*