Rastú vám nechty dovnútra? Zubná niť vás tohto problému účinne zbaví!

Necht na palcoch, ktorý abnormálne rastie a dostáva sa do kože, môže byť veľmi únavný a bolestivý. Necht, ktorý sa “zatáča dovnútra”, je trvalá nepríjemnosť, ktorá môže spôsobiť infekciu, hnis a značný problém pri chôdzi, behu a výbere topánky, ktorá vám poskytne úľavu.

Môže to dokonca viesť k návšteve lekára alebo chirurga, ktorý vám odstráni necht, ktorý zasahuje do kože od koreňa, aby mohol v prvom rade normálne vyrásť. Našťastie existujú oveľa menej bolestivé a zdravšie spôsoby ošetrenia týchto nechtov, ktoré si môžete aplikovať doma.

Aby bol tento domáci prostriedok účinný, musíte urobiť nasledovné:

Čo je to necht, ktorý sa vám dostane do kože?

Klinika Mayo uvádza, že tento nepríjemný problém nastáva, keď roh alebo strana nechtu prerastie do mäkkého mäsa. Výsledkom je bolesť, začervenanie, opuch a niekedy aj infekcia. Tento stav sa zvyčajne vyskytuje na palci nohy, pretože necht býva najhrubší a najsilnejší a práve tam nás zasiahne obuv.

Domáci liek č. 1: Kúpeľ nôh s mydlom a soľou

Namočte si nohy do teplej vody, aby sa pokožka a nechty zmäkčili. Do 5 litrov vody môžete pridať aj 2 alebo 3 polievkové lyžice soli, prípadne pridať trochu soli. Teplý kúpeľ nôh so soľou pomôže znížiť bolesť a opuch oblasti.

Táto metóda môže fungovať pri menších zásahoch do nechtov alebo pomôcť zmäkčiť pokožku ako prostriedok prípravy na ďalšie ošetrenia.

Domáci prostriedok č. 2: Metóda vatových tyčiniek

Klinika Mayo vysvetľuje, že lekári jemne nadvihnú roh nechtu, ktorý preniká do kože prsta. Urobíte to doma a pod toto miesto na nechte umiestnite kúsok vaty namočenej v jóde alebo antibakteriálnej látke, aby ste ho zdvihli a získali lepší prístup k problematickému miestu a nechtu, aby rástol ďalej od kože.

Domáci prostriedok č. 3: Metóda čistenia zubnou niťou

Metóda čistenia zubov je podobná metóde používania bavlnenej nite. Niť pod nechtom môže pomôcť opatrne oddeliť necht od pokožky a presmerovať jeho rast. Ak sa pokúsite o túto metódu, uistite sa, že ste si vybrali niť bez prímesí, inak budete cítiť pichanie.

Domáce ošetrenie č. 4: rez v tvare písmena “V”

Metóda strihania nechtov v tvare písmena “V” určite stojí za vyskúšanie skôr, ako sa rozhodnete pre invazívnejšie zákroky. Odstránenie nechtov zo špičiek má uvoľniť tlak zo strán a zabezpečiť dobrý rast.

Domáci liek č. 5: Zmäkčovanie nechtov

Pravdou je, že necht, najmä ten veľký, je neuveriteľne hrubý. Silné nechty sa ťažko strihajú, čo môže spôsobiť ľahšie preniknutie do kože. Aplikácia olivového oleja alebo čajovníkového oleja na nechty môže pomôcť v boji proti infekcii aj plesniam.

Znížením množstva huby sa nechty zmäkčia, aby sa ľahšie strihali, a zníži sa riziko infekcie.

Domáci prostriedok #6: Obväzová metóda

Nechty, ktoré rastú v koži, často spôsobujú bakteriálnu infekciu a infekcie. Na postihnuté miesto by sa mal vždy priložiť obväz, ktorý ho chráni, ale môže tiež pomôcť vyriešiť problém tým, že stiahne kožu od nechtu a udrží ju tam.

Prevencia

Najlepším spôsobom, ako sa tomuto stavu vyhnúť, je samozrejme prevencia. Hoci je dedičnosť známou príčinou, Americká podiatrická lekárska asociácia uvádza, že existujú jednoduché spôsoby, ako tomuto problému predchádzať.

Dbajte na to, aby ste nosili obuv, ktorá sa nedotýka prstov na nohách a vyhýbajte sa činnostiam, pri ktorých dochádza k opakovanému poškodeniu chodidiel a prstov na nohách. Ďalšou dobrou prevenciou je pravidelné zastrihávanie nechtov a udržiavanie čo najčistejších a najsuchších nôh.

Ak sa Vám tento článok páči, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*