Robte tieto cviky každý večer pred spaním a vaše telo sa úplne zmení!

Nespavosť a poruchy spánku postihujú čoraz viac ľudí. Aby ste padli do náručia Morfea, predstavujeme vám niekoľko pohybov, ktoré by ste mali robiť každý večer pred spaním. Budete prekvapení výsledkami.

Príčin nespavosti je veľa, no vo väčšine prípadov ide o nejakú formu úzkosti alebo stresu. Joga je jedným z najlepších spôsobov, ako spať ako bábätko. Zároveň pomáha v mnohých bodoch si psychicky uľaviť a dosiahnuť stav vnútorného pokoja.

Okrem toho, že vám joga pomôže ľahšie zaspať a zníži príznaky spôsobené úzkosťou a stresom, môže tiež zlepšiť flexibilitu a uvedomenie si tela.

Balasana – detská póza

Dostaňte sa do stavu úplnej relaxácie. Posaďte sa pevne na lýtka a predkloňte sa. Pri výdychu položte hornú časť tela na stehná a čelo na podlahu. Uvoľnite ruky na zemi pred hlavou.

Táto pozícia vás pozýva k pokoju a schopnosti introspekcie a zároveň podporuje úplné uvoľnenie tela a mysle.

Supta Baddha Konasana – Ležať na chrbte

Táto poloha sa nazýva aj póza motýľa alebo póza spiacej bohyne. Potom musíte ležať na chrbte a vytiahnuť kolená nahor, potom sa dotknúť chodidiel a pomaly spustiť kolená na obe strany.

Táto póza je skvelá na zmiernenie stresu, úzkosti, depresie a únavy. Dobre pôsobí na srdce, pľúca, močový mechúr, obličky a krížovú oblasť.

Dhanurasana – Loop Pose

Táto póza má priaznivý vplyv na chrbtové svaly. Zmäkčuje a upravuje polohu chrbtice pri cirkulácii energie v tele. Týmto spôsobom pomáha mysli zbaviť sa vonkajších „nečistôt“ a podporuje dokonalý duševný pokoj.

Aby ste to dosiahli, musíte si ľahnúť na brucho, pred ruky, dlane nadol. Potom s výdychom pokrčte kolená tak, aby boli nohy čo najbližšie k zadku a potom rukami dosiahnite členky.

Chodidlá by nemali byť od seba širšie ako šírka bokov. Odtiaľto musia byť rohy umiestnené čo najďalej od kormy.

Supta Matsyendrasana – Krútenie chrbtice

Táto póza pomáha uvoľniť chrbticu a zároveň zmierniť bolesť dolnej časti chrbta. Vyladí boky a pomôže zbaviť sa toxínov. Má jemný terapeutický účinok pri nespavosti spôsobenej stresom.

Musíte si ľahnúť na chrbát, ohnúť nohy a potom ich najskôr otočiť na ľavú stranu. Pravá noha musí byť zdvihnutá cez ľavú a položená na zem. Medzitým sú ruky vystreté na zemi, dlaňami nadol.

Hlava by mala byť otočená na opačnú stranu nôh. Pravá noha môže byť fixovaná pomocou ľavej ruky. Medzitým sa musíte zhlboka nadýchnuť a potom opakovať na druhú stranu.

Matsyasana – Rybia póza

Táto póza pomáha zahnať stres a zlepšuje koncentráciu, takže môžete nájsť úplný duševný pokoj. Musíte sedieť na zemi v tureckej polohe a držať palce na nohách.

Potom si musíte pomaly ľahnúť na chrbát, aby ste mohli dostatočne zatiahnuť hlavu dozadu, aby ste sa mohli pozrieť za seba. Vrch hlavy by sa mal dotýkať zeme. Lakťami sa môžete oprieť o zem.

Vyskúšajte a sami uvidíte :)…

Written By
More from redakcia
Rakovina kože: Takmer každý si zabudne skontrolovať týchto 10 miest!
Vyhnite sa mnohým problémom tým, že sa každý mesiac skontrolujete na rakovinu...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *