Rozpoznajte tieto príznaky včas a vyhnete sa veľkým problémom!

Nesprávna funkcia obličiek ohrozuje celkové zdravie nášho tela, najmä preto, že obličky slúžia ako filter na vylučovanie toxínov z krvi. Preto je veľmi dôležité, aby sme si všetci uvedomili príznaky, ktoré sa objavujú, keď naše obličky nepracujú tak, ako by mali.

Ak si ich včas všimneme, môžeme sa vyhnúť veľkému nešťastiu.

 • Poruchy močových ciest
  V prípade problémov s obličkami si môžete všimnúť, že váš moč je spenený alebo bledý alebo že často chodíte na toaletu počas noci. Príznaky môžu byť aj opačné a to, že váš moč môže byť príliš tmavý, chodíte menej na toaletu a pri močení pociťujete tlak. Môže sa objaviť aj krv.
 • Opuchy niektorých častí tela
  Ak sa toxíny z tela riadne nevylučujú obličkami, začnú sa hromadiť v určitých častiach tela, ako sú nohy, ruky, tvár, chodidlá a členky.
 • Bolesť v dolnej časti chrbta
  Zlá funkcia obličiek sa často prejavuje bolesťou v dolnej časti chrbta. Intenzívnejšiu bolesť zvyčajne pociťujete na strane, na ktorej ste zvyknutí spať.
 • Suchosť, vyrážky a svrbenie kože
  Výsledkom nahromadených toxínov v krvi je suchá koža, pretrvávajúce svrbenie a vyrážky. Keďže tieto stavy môžu byť dôležitými príznakmi zhoršenej funkcie obličiek, nemali by ste ich liečiť iba masťami a krémami. Navštívte svojho lekára.
 • Únava
  Obličky produkujú erytropoetín, hormón, ktorý pomáha tvoriť červené krvinky, ktoré prenášajú kyslík. Ak máte znížený počet červených krviniek, môžete sa cítiť neustále unavení a chudokrvní.

Aby ste obnovili správnu funkciu obličiek, musíte zmeniť životný štýl a stravu. Začnite konzumovať zdravé potraviny a snažte sa vyhýbať potravinám bohatým na kadmium.

Máte niektoré z týchto príznakov? Neváhajte a zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi a rodinou.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*