Sódou bikarbónu potrel škrabance na okuliaroch: Výsledok? Úžasné!

Stačí jeden nesprávny pohyb a nové, drahé okuliare sa poškriabu. Ak nemáte náladu míňať peniaze na výmenu okuliarov, skúste ich zachrániť. Tu je niekoľko trikov na odstránenie škrabancov z okuliarov.

Skôr ako začnete, uistite sa, že:

Pred použitím niektorého z týchto roztokov máte na rukách rukavice a prečítali ste si pokyny výrobcu. Nikdy nepoužívajte abrazívne roztoky ani žiadne drsné handričky.

Zubná pasta

Krúživými pohybmi, asi 10 sekúnd jemne potierajte sklíčko zubnou pastou pomocou bavlnenej alebo mäkkej handričky. Opláchnite studenou vodou a utrite do sucha. Opakujte pri pretrvávajúcich škrabancoch, kým sa škrabanec neodstráni.

Jedlá sóda!

Vytvorte pastu z jedlej sódy a vody. Naneste trochu pasty na sklíčka a krúživými pohybmi ju rozotrite vatovou alebo vlnenou handričkou. Opláchnite studenou vodou a utrite. Možno budete musieť tento postup zopakovať, aby ste škrabanec úplne odstránili.

Vosk do auta

Na odstránenie škrabancov môžete použiť aj automobilový vosk, ktorý nanesiete na poškriabané miesto, mäkkou čistou handričkou a jemne zotriete škrabanec.

Vazelína

Na šošovku naneste tenkú vrstvu vazelíny a krúživými pohybmi ju 10 sekúnd leštite handričkou. V prípade potreby môžete tento postup zopakovať. Na odstránenie prebytočnej vazelíny použite trochu vody a vlhkú handričku.

Sprej na nábytok

Zľahka postriekajte sklíčka okuliarov sprejom na nábytok. Krúživými pohybmi drhnite handričkou, ktorá nepúšťa vlákna, kým škrabance nezmiznú. Jediným problémom tejto metódy je, že možno budete musieť proces opakovať každých niekoľko dní.

Cigaretový popol

Posypte pohár cigaretovým popolom (uistite sa, že je vychladnutý, nie čerstvý z cigarety) a jemne ho rozotrite. V prípade potreby opláchnite a zopakujte.

Tekutina na poranenia

Na šošovku naneste tekutinu na poranenia a nechajte ju zaschnúť. Na absorbovanie prebytočnej kvapaliny použite leštiacu handričku.

Podeľte sa o tieto tipy aj s ostatnými na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*