Stlačte tento bod na bruchu a všetky toxíny odídu cez hrubé črevo!

Pri dnešnej modernej strave a životnom štýle má mnoho ľudí problémy s vyprázdňovaním. Možno to však napraviť určitými zmenami. Na bruchu sa nachádza bod, na ktorý môžeme vyvíjať tlak, aby sme telu pomohli zvýšiť pohyb čriev.

  • Odborníci na akupresúru nazývajú tento bod aj “oceánom energie”. Stačí, ak si odmeriate dva prsty na šírku pod pupkom.

Skôr ako začnete, uistite sa, že ste v blízkosti toalety, dôvod je zrejmý. Potom stlačte určené miesto dvomi prstami. Pri tom zhlboka dýchajte. Neprestávajte tlačiť, kým nebudete cítiť potrebu ísť na toaletu, čo môže trvať od 10 sekúnd do 3 minút.

Ako to funguje?

Akupresúrny terapeut Dr. Michael Reed Gach hovorí, že tento bod podporuje proces hojenia tela. Veľkou súčasťou procesu hojenia je zbavovanie sa odpadových látok.

Tento druh masáže brucha spúšťa v tele očistný proces a vedie k aktivácii hladkého svalstva čriev, zvyšuje sa peristaltika a uľahčuje sa odstraňovanie odpadových látok.

Dr. Gach dodal, že okrem vyprázdňovania môže táto masáž zmierniť aj bolesti spojené s konečníkom, tráviace problémy, menštruačné kŕče a nadúvanie.

Ďalšie tipy na uľahčenie vyprázdňovania
  • 1) Poloha drepu

Sme zvyknutí sedieť na modernej toalete, ale to nie je správna poloha na vyprázdňovanie. Aby sa telo správne zbavilo odpadových látok, musí byť v polohe v drepe.

  • 2) Uvoľnite sa

Keď ľudia sedia na toalete, často sa ponáhľajú, sústreďujú sa na to, aby to čo najrýchlejšie zvládli a silno tlačia. To však môže byť škodlivé, dokonca môže spôsobiť krvácanie.

  • 3) Pravidelné cvičenie

Dospelí by mali mať 3 hodiny fyzickej aktivity týždenne. Cvičenie stimuluje kontrakciu črevného svalstva. To je nevyhnutné na účinné odstraňovanie odpadových produktov.

  • 4) Jedzte dostatok vlákniny

Ak máte pretrvávajúcu zápchu, zaraďte do svojho jedálnička viac vlákniny. Jedzte viac bobuľového ovocia, ľanových semienok, fazule a zeleniny. Vláknina viaže vodu, zvyšuje objem stolice a urýchľuje jej odchod.

  • 5) Jedzte viac zelenej listovej zeleniny

Zelená listová zelenina okrem vlákniny poskytuje aj živiny, ktoré podporujú zdravie čriev. Snažte sa zjesť aspoň jednu šálku zelenej listovej zeleniny na jedno jedlo.

  • 6) Pite veľa vody

Vaše črevá potrebujú vodu, aby správne fungovali. Pite toľko, koľko môžete. Voda pomáha črevám čistiť sa a spolu s vlákninou zvyšuje hmotnosť stolice, čo uľahčuje jej vylučovanie.

Ak Vás článok zaujal, podeľte sa oň aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*