Svrbí vás vnútorné ucho? Tu sa dozviete, čo to znamená a ako s tým zaobchádzať…

Len málo vecí je nepríjemnejších ako svrbenie, na ktoré si neviete siahnuť. A jedným z najhorších miest na svrbenie je vnútorná strana ucha.

Toto svrbenie je takmer nemožné dosiahnuť a môže vás priviesť k šialenstvu. Ak vás chronicky svrbí ucho, pravdepodobne to má jednoduché vysvetlenie.

Prečo vás teda svrbí ucho a ako to zastaviť?

Čo spôsobuje svrbenie ucha

Naše uši sú plné nervových zakončení. Ak sú tieto zakončenia obzvlášť citlivé, budete pociťovať väčšie svrbenie ako priemerný človek. Ďalšími možnými príčinami sú suchá koža, dermatitída zvukovodu (alergická reakcia), infekcia ucha, psoriáza alebo vedľajší účinok používania načúvacieho prístroja.

Svrbenie môže byť spôsobené aj príliš veľkým množstvom vody v uchu (po plávaní). Podľa webovej stránky Healthline vo väčšine prípadov svrbenia nie je dôvod na obavy a liečba je jednoduchá.

Ak súčasne so svrbením spozorujete krvácanie alebo stratu sluchu, poraďte sa so svojím lekárom.

Liečba svrbenia ucha

Vkladanie predmetov (napríklad vatového tampónu) nie je bezpečné a riskujete prepichnutie bubienka alebo iné poškodenie.

Namiesto toho vyskúšajte niektoré prostriedky, napríklad tieto:

1. Vyskúšajte niektoré z nasledujúcich možností: Zmiešajte jeden diel čistého alkoholu s jedným dielom bieleho octu. Pomocou čajovej lyžičky alebo kvapkadla nalejte trochu zmesi do ucha.

Otočte hlavu na stranu a nechajte ju niekoľko sekúnd pôsobiť, potom otočte hlavu na druhú stranu a nechajte ju odkvapkať. Táto metóda môže vysušiť vaše ucho, preto ju nepraktizujte často, odporúča Hubpages.

2. Teplý olej: Zahrejte svoj obľúbený olej (olivový, kokosový) na znesiteľnú teplotu a nalejte si niekoľko kvapiek do ucha, odporúča Home Remedy Shop.

3. Zmiešajte jeden diel peroxidu vodíka (kyseliny octovej). Pomocou kvapkadla nalejte zmes do ucha. Použite kvapkadlo s kvapkadlom.

4. Aloe: Na webovej stránke Home Remedy Shop sa odporúča 3 až 5 kvapiek aloe vera, ktoré dokáže obnoviť hladinu pH a má protizápalové vlastnosti.

Ak svrbenie pretrváva, poraďte sa s lekárom, ktorý vám môže predpísať antibiotiká alebo kvapky.

Zdieľajte tieto užitočné tipy so svojimi priateľmi!

Written By
More from redakcia
Úžasný nórsky zákusok: Neuveriteľne jemný a  chutný. Neodoláte mu!
Vynikajúci recept na lahodný koláč :), ktorý treba vyskúšať. POTREBUJEME : 5...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *