Takto jednoducho a prirodzene odstránite nahromadené hlieny z dýchacích ciest!

Hlavnou príčinou kašľa a dýchavičnosti pri infekčných ochoreniach dýchacích ciest je hromadenie hlienov, ktoré produkujú sliznice dýchacích ciest. Tento sekrét má za úlohu zachytávať škodliviny, alergény a patogény.

Ak ho však vzniká nadbytok a nemôže sa pravidelne vylučovať, môže sa hromadiť v dýchacích cestách a spôsobovať nepríjemné príznaky. Tu je návod, ako ho môžete prirodzene odstrániť.

 • 1# S kurkumou
  Účinná látka kurkumín má antiseptické, antibakteriálne a imunitu posilňujúce vlastnosti. Dajte čajovú lyžičku mletej kurkumy do pohára teplej vody, pridajte pol čajovej lyžičky soli, dobre premiešajte a kloktajte 3-krát denne po dobu 1-2 minút.

 • 2# Med a citrón
  Zmes týchto dvoch látok má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti, zabraňuje obštrukcii dýchacích ciest. V šálke zmiešajte 1 polievkovú lyžicu medu s 2 polievkovými lyžicami vylisovanej citrónovej šťavy a konzumujte 3x denne.
 • 3# Slaná voda
  Na upokojenie hrdla a odstránenie hlienov kloktajte 2x denne slanú vodu. Do 1 pohára filtrovanej vody pridajte 1/2 až 3/4 čajovej lyžičky soli a dobre premiešajte.
 • 4# Inhalácia
  Vdychovanie pary pomáha uvoľňovať preplnené hlieny z dýchacích ciest. V hrnci povarte vo vode 1/2 čajovej lyžičky tymiánu a 1/2 čajovej lyžičky rozmarínu. Odstráňte z ohňa. Predkloňte sa a zhlboka dýchajte, pričom si hlavu zakryte uterákom. Opakujte aspoň dvakrát denne.
 • 5# Zázvor
  Silná expektorancia, antivírusová a antibakteriálna bylina, ktorá sa môže používať aj ako prevencia. Pite čaj z čerstvého zázvoru. Do hrnca nalejte 1/2 až 1 liter vody, pridajte 6 plátkov zázvoru, priveďte do varu a na miernom ohni varte 5 minút. Po vychladnutí pridajte med a popíjajte. Dochucujte jedlo korením a feferónkami, cesnakom.
Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *