Takto nadobro zastavte chrápanie!

Na svete sú milióny ľudí, ktorí chrápu počas spánku a znepríjemňujú noc svojmu partnerovi. Existuje niekoľko neuveriteľne jednoduchých spôsobov, ako zastaviť chrápanie, o ktorých ste si nikdy nemysleli, že budú fungovať.

Tu je návod, ako zastaviť chrápanie:
Mäta pieporná

Mäta pieporná má protizápalové vlastnosti, ktoré znižujú opuch hrdla a nosa. Zmiešajte 1-2 kvapky mätového oleja s 1 pohárom vody a kloktajte pred spaním.

Môžete to opakovať počas dňa, kým nedôjde k zlepšeniu. Ak chrápete kvôli suchému vzduchu, nakvapkajte si mätový esenciálny olej do zvlhčovača vzduchu a zvlhčujte pol hodiny pred spaním. Ďalším účinným spôsobom je vtieranie mätového oleja do nosných dierok.

Olivový olej

Je výborný proti zápalom, upokojuje dýchacie cesty, znižuje opuchy, ktoré môžu brániť plynulému dýchaniu. Pred spaním zmiešajte 2-3 dúšky olivového oleja s rovnakým množstvom medu a skonzumujte.

Naparovanie

Ďalšou hlavnou príčinou chrápania je upchatý nos, keď nemôžete dýchať. V takom prípade naplňte veľkú misu horúcou vodou, nakvapkajte do nej eukalyptový alebo čajovníkový esenciálny olej a zhlboka vdychujte cez nos.

Opakujte to každý deň pred spaním, kým blokáda nezmizne.

Kurkuma

Má antiseptické a antibiotické vlastnosti, je veľmi účinná pri zmierňovaní zápalov a pomáha znižovať chrápanie. Zmiešajte dve čajové lyžičky mletej kurkumy s pohárom teplého mlieka a vypite pol hodiny pred spaním.

Žihľava

Ak sa chrápanie vyskytuje len v určitom ročnom období, môže to byť spôsobené alergiami. Ideálnym riešením môžu byť žihľavy. Pomocou metličky zmiešajte polievkovú lyžicu sušených žihľav s 1 šálkou horúcej vody.

Nechajte 5 minút odstáť, potom sceďte a vypite pred spaním. Vypitie niekoľkých šálok zaženie chrápanie.

Cesnak

Dokonalý protizápalový prostriedok, ktorý robí zázraky s dýchacími cestami. Rozžujte niekoľko strúčikov cesnaku a potom vypite pohár vody. Postup opakujte každý večer pred spaním.

Ďalšie užitočné tipy:
  • Ak máte nadváhu, je lepšie schudnúť pár kíl navyše.
  • Ak máte niekoľko kíl navyše, skúste sa pokúsiť spať na niekoľkých vankúšoch navyše.
  • 2 hodiny pred spaním nepite alkohol
  • ak príliš veľa fajčíte, je načase prestať, pretože to dráždi nosové priechody, čo vedie k chrápaniu
Zdieľajte aj s ostatnými.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*