Takto prirodzene som odstránil nahromadený hlien z dýchacích ciest! Vyskúšajte to aj vy!

Hlavnou príčinou kašľa a dýchavičnosti pri infekčných ochoreniach dýchacích ciest je hromadenie hlienov, ktoré produkujú sliznice dýchacích ciest. Tento sekrét má za úlohu zachytávať škodliviny, alergény a patogény.

Hoci ide o užitočný exkrét, ak sa ho vyprodukuje príliš veľa a nemôže sa pravidelne vylučovať, môže sa hromadiť v dýchacích cestách a spôsobovať nepríjemné príznaky. Tu je návod, ako ho môžete prirodzene odstrániť.

  • 1# S kurkumou

Účinná látka kurkumín má antiseptické, antibakteriálne a imunitu posilňujúce vlastnosti. Dajte lyžičku mletej kurkumy do pohára teplej vody, pridajte pol lyžičky soli, dobre premiešajte a kloktajte 3-krát denne po dobu 1-2 minút.

  • 2# Med a citrón

Zmes týchto dvoch látok má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti, zabraňuje obštrukcii dýchacích ciest V šálke zmiešajte 1 polievkovú lyžicu medu s 2 polievkovými lyžicami vylisovanej citrónovej šťavy a konzumujte 3x denne.

  • 3# Slaná voda

Kloktajte slanou vodou 2x denne na upokojenie hrdla a odstránenie hlienov. Do 1 pohára filtrovanej vody pridajte 1/2 až 3/4 čajovej lyžičky soli a dobre premiešajte.

  • 4# Inhalácia

Vdychovanie pary pomáha uvoľňovať preplnené hlieny z dýchacích ciest. V hrnci povarte vo vode 1/2 čajovej lyžičky tymiánu a 1/2 čajovej lyžičky rozmarínu. Odstráňte z ohňa.

Predkloňte sa a zhlboka dýchajte, pričom si hlavu zakryte uterákom. Opakujte aspoň dvakrát denne.

  • 5# Zázvor

Silná expektorancia, antivírusová a antibakteriálna bylina, ktorá sa môže používať aj ako prevencia. Pite čaj z čerstvého zázvoru.

Do hrnca nalejte 1/2 až 1 liter vody, pridajte 6 plátkov zázvoru, priveďte do varu a na miernom ohni varte 5 minút. Po vychladnutí pridajte med a popíjajte.

Dochucujte jedlo korením a feferónkami, cesnakom.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*