Tento cesnakový nápoj je elixír pre zdravie!

Je to určite potešenie pre milovníkov cesnaku, ale liek pre ľudí, ktorí nie sú veľkými fanúšikmi cesnaku. Je to magický nápoj, ktorý je nabitý výživou, zdravotnými benefitmi a liečivými vlastnosťami.

Cesnak je bohatým zdrojom flavonoidov, enzýmov a vitamínov, ako je selén, mangán, vitamín B6 a vápnik, ktoré pomáhajú posilňovať naše celkové zdravie a imunitu. Má tiež aktívnu zložku alicín, ktorá má antibakteriálne, protiplesňové a antioxidačné vlastnosti. Mlieko je bohatým zdrojom vápnika, bielkovín a sodíka, zatiaľ čo kurkuma a korenie sú obohatené o antioxidačné a protizápalové vlastnosti.

Keď sa tieto superpotraviny skombinujú, ich benefity sú nespočetné. Používa sa ako liek na liečbu rôznych ochorení, ako je nádcha, kašeľ, astma, artritída a nespavosť. Pomáha tiež pri znižovaní hladiny LDL (zlého cholesterolu) a regulácii krvného tlaku. Keďže nemá žiadne vedľajšie účinky a tieto ingrediencie bežne používame pri bežnej kuchyni, cesnakové mlieko je určite elixírom pre naše zdravie.

Ingrediencie: (2 porcie)
  • Mlieko / mandľové mlieko – 2 šálky
  • Cesnak – 4 až 6 strúčikov
  • Zrnká čierneho korenia – ¼ lyžičky
  • Kurkuma prášok – ½ lyžičky
  • Bio cukor / med – podľa chuti
Inštrukcie:

Pridajte 4 až 6 prelisovaných strúčikov cesnaku, ¼ lyžičky drveného čierneho korenia a ½ lyžičky kurkumy do 2 šálok mlieka alebo mandľového mlieka a varte na strednom plameni. Po uvarení mlieko precedíme a pridáme bio cukor. Ak používate med, počkajte, kým mlieko trochu vychladne a pridajte ho. Najlepšie funguje, keď sa konzumuje pred spaním.

Určite vyskúšajte a prajeme veľa zdravia!
Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi na Facebooku. Ďakujeme.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*