Tieto ingrediencie sú zvyčajne veľmi lacné, dostupné a keď ich zmixujete ako naše babičky, budete veľmi prekvapení!

Ľudia mali od nepamäti rôzne zdravotné problémy a ťažkosti. Často ich liečime pomocou liekov vo forme rôznych kvapiek, tabliet a podobne. Je však lepšie siahnuť po prírodných metódach. Aj tie pomôžu a navyše nie sú zdraviu škodlivé. Niet divu, prírodné zložky pomáhajú už tisíce rokov.

Tieto ingrediencie sú zvyčajne veľmi lacné, dostupné a často ich nájdete aj vo svojej kuchyni, vrátane soli, citrónu a korenia.

Korenie

Pokiaľ ide o korenie, v domácich a prírodných receptoch sa používajú dva druhy a to klasické čierne korenie a kajenské korenie. Obe sú bohaté na flavonoidy a antioxidanty, ktoré sú prospešné pre ľudský imunitný systém. Môžu tiež pomôcť znížiť bolesť, zlepšiť funkciu tráviaceho systému, pomôcť zlepšiť krvný obeh alebo rozložiť hlieny. Vedecké výskumy ukazujú, že soľ, citrón a korenie spoločne dokážu liečiť množstvo ochorení.

Aké sú príklady?
Soľ a citrón

Soľ, citrón a korenie sa môžu zdať ako veci, ktoré vám ochutia šalát alebo mnohé iné jedlá. Tieto tri zložky však pôsobia samostatne aj spoločne ako lieky. Soľ výborne odvádza vodu z telesných tkanív, čo môže zmierniť zápal aj bolesť, ktorá ho sprevádza. Citrónová šťava a kôra sú tiež veľmi prospešné, obsahujú antioxidanty.

Nevoľnosť

Potrebujete upokojiť žalúdok? Potom stačí použiť citrón spolu s čiernym korením. Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu čerstvej citrónovej šťavy spolu s jednou čajovou lyžičkou čierneho korenia. Všetko dajte do pohára s teplou vodou a premiešajte. Túto zmes pite pomaly, čo môže zastaviť nevoľnosť. Citrónovo-zázvorový čaj s medom môže skvele pomôcť, skvele pomôže zmierniť žalúdočnú nevoľnosť.

Krvácanie z nosa

Ak ide o nepríjemné krvácanie z nosa, je to spôsobené viacerými problémami, napríklad suchou sliznicou. Ak krvácate z nosa, skúste zakloniť hlavu a vložiť si do nosa vatové tampóny namočené v citrónovej šťave.

Bolesť hrdla

Bolesť hrdla môže sťažovať prehĺtanie. Aby ste tomu zabránili, vyskúšajte toto kloktadlo. Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu soli, jednu polievkovú lyžicu citrónovej šťavy a pol čajovej lyžičky čierneho korenia. Všetko to dajte do pohára vody a kloktajte.

Úbytok hmotnosti

Mnohí ľudia chcú schudnúť a v ideálnom prípade bez veľkého úsilia. Nie vždy je to však možné. Môžete vyskúšať tento recept, ktorý vám pomôže zrýchliť metabolizmus. Zmiešajte ¼ čajovej lyžičky mletého korenia, 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy a 1 polievkovú lyžicu medu. Všetko rozmiešajte v teplej vode. Polyfenoly obsiahnuté v citróne pomáhajú znižovať hladinu cukru v krvi a zabraňujú ukladaniu tukov.

Astmatický záchvat

Ak potrebujete uvoľniť zapálenú sliznicu počas astmatického záchvatu, odporúčame nasledujúci recept. Do hrnca s vriacou vodou vložte dva klinčeky, desať zrniečok korenia a pätnásť lístkov bazalky. Nechajte ho variť pätnásť minút. Potom ho prelejte do nádoby, pridajte dve polievkové lyžice medu, prikryte a nechajte vychladnúť.

Vredy v ústach

Na podporu hojenia slizníc v ústach rozpustite polievkovú lyžicu himalájskej soli v šálke teplej vody a po každom jedle si ňou potrite ústa. To pomôže odstrániť zlé baktérie a podporí hojenie.

Pomoc od žlčových kameňov

Žlčníkové kamene sa usadzujú v tele a tvoria sa v žlčníku. Môžu byť veľmi bolestivé a blokovať tráviaci systém. Takéto ťažkosti sa zvyčajne odstraňujú chirurgicky. Niektorí však môžu nájsť pomoc a úľavu vďaka tomuto jednoduchému receptu, ktorý môže pomôcť pri rozpúšťaní žlčových kameňov. Stačí použiť tri diely olivového oleja a jeden diel citróna a čierneho korenia.

Bolesť zubov

Soľ pomáha odvádzať tekutinu z opuchnutých ďasien a korenie zasa prináša úľavu od bolesti. Preto je skvelým pomocníkom pri bolestiach zubov. Trochu nastrúhanej citrónovej kôry môže pomôcť posilniť ďasná. Vďaka vitamínu C posilňuje imunitu a pomáha telu bojovať s infekciami. Ak chcete predísť bolesti zubov, používajte tento recept dvakrát denne. Vyhýbajte sa napríklad aj sladkým jedlám, sladkostiam alebo kyslým potravinám.

Prechladnutie a chrípka

Kombinácia týchto troch zložiek vám poskytne veľkú výhodu v boji proti baktériám a vírusom. Tieto zložky obsahujú flavonoidy a antioxidanty. Citrón obsahuje vitamín C, soľ spolu s čiernym korením pomáha rozpúšťať časť hlienu v hrdle. Tieto tri zložky môžu zmierniť príznaky prechladnutia alebo chrípky. Ďalej môžu pomôcť pri nevoľnosti, zápale prínosových dutín, bolestiach hrdla a podobne.

Podeľte sa o tieto zaujímavé rady aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*