Tisíce žien potvrdili, že tento čaj je hotový zázrak!

Petržlenová vňať je jednou z našich najznámejších a najčastejšie používaných byliniek. Neexistuje takmer žiadne jedlo, do ktorého by sme nepridali jej nasekané listy, ale je obľúbená aj na ozdobu. Vedeli ste však, ako veľmi môže petržlenová vňať prospieť vášmu telu?

Petržlenový čaj podporuje metabolizmus, detoxikuje a posilňuje imunitný systém. A čerešničkou na torte je, že vďaka tomuto očistnému procesu môžete zhodiť aj niekoľko nežiaducich kilogramov.

Petržlenová vňať je bohatá na vitamíny C a K, ale obsahuje aj veľké množstvo vápnika, železa a draslíka.

Čo potrebujete na výrobu tohto zázračného nápoja?

  • 1 liter vody a 5 polievkových lyžíc nasekanej petržlenovej vňate.

Ako ho pripraviť?

  1. Vhoďte bylinky do vriacej vody, potom vypnite oheň a hrniec zakryte. Nechajte 30 minút odstáť a potom preceďte. (Upozornenie: na bylinné čaje sa neodporúča používať kovové sitko!)
  2. Výsledný nápoj má viac či menej horkú chuť, ktorú môžete zjemniť niekoľkými kvapkami citrónovej, pomarančovej alebo grapefruitovej šťavy.

AKO FUNGUJE ČAJ Z PETRŽLENU?

Tisíce žien potvrdili, že petržlenový čaj je zázrak. Keďže odvádza prebytočnú vodu z tela, pomáha vám aj schudnúť. Je dôležité zbaviť sa prebytočnej tekutiny, ktorá sa hromadí v tele, pretože práve v nej sa ukrýva väčšina toxínov a baktérií, ktoré môžu byť škodlivé pre naše zdravie.

Petržlenový čaj uvoľňuje svaly, čím stimuluje trávenie. Jeho konzumácia je veľmi účinná a odporúča sa, ale len v obmedzenom množstve. Nepite viac ako liter denne.

PETRŽLENOVÝ ČAJ JE VÝBORNÝM LIEKOM NA OBLIČKOVÉ KAMENE

Často sa stáva, že sme takí zaujatí každodennými činnosťami, že zabúdame piť vodu. Potom prichádza dehydratácia, ktorá vážne ohrozuje obličky, ale to si uvedomíme, až keď sme už chorí.

Nemožno dostatočne zdôrazniť, že čistá pitná voda je pre naše telo životne dôležitá. Odporúča sa prijať minimálne 3 litre vody denne, a keďže takmer 70 % nášho tela tvorí voda, potrebujeme ju dopĺňať, aby sme si zachovali životné funkcie.

Keď naše telo nemá dostatok vody, pokožka sa vysušuje a stráca jas a pružnosť. Močenie je tiež znížené, čo vedie k desiatkam zdravotných problémov. Hlavnou príčinou je polovičné hromadenie toxínov, ktoré naše telo nedokáže vyplaviť kvôli nedostatku vody.

A keďže obličky sú zodpovedné za “veľké pranie”, sú prvými, ktoré trpia týmto nedostatkom. Obličky potrebujú na svoju normálnu funkciu prekvapivo veľa vody. A ak sa im toto množstvo nedostáva, objavujú sa kamene, čo vedie k ďalším problémom.

Obličkové kamene môžu vzniknúť z troch dôvodov: dehydratácie, v dôsledku našich stravovacích návykov alebo geneticky. Pitím petržlenového čaju však možno všetky tri faktory úspešne vyradiť z hry.

VÝHODY PETRŽLENU

Zelené listy sú bohaté na flavonoidy a sú vynikajúcimi antioxidantmi, takže sú účinné proti voľným radikálom. Kyselina listová, vitamín K a vitamín E zabraňujú kalcifikácii. Petržlen je prírodné diuretikum, ktoré zbavuje telo prebytočných tekutín a soli.

Zaháňajte preto obličkové kamene petržlenovou šťavou:

Potrebujete

  • 2 zväzky petržlenovej vňate
  • šťavu z 1 citróna
  • ½ uhorky
  • pohár vody

Vodu priveďte do varu, pridajte petržlenovú vňať a nechajte variť ešte asi 10 minút. Odstavte z ohňa a nechajte vychladnúť. Uhorku ošúpte a nakrájajte na plátky.

Do vychladnutého vývaru pridajte uhorku a citrónovú šťavu. Zmes prelejte do nádoby a nechajte v chladničke cez noc. Na druhý deň to preceďte a môžete piť.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*