To, čo táto žena použila na nohy, máte aj vy doma. Ak zistíte, aký úžasný je jej účinok, vyskúšate to sami. No nenapadlo vás to?

Kávová usadenina je mimoriadne všestranná, voľná zložka pre zdravší, ekologicky šetrný život bez škodlivých látok. Zostavili sme niekoľko možností, s ktorými si s niektorými zdravotnými a kozmetickými problémami poradíte oveľa efektívnejšie.

Pomáha však aj v iných oblastiach. Kávová usadenina je výborným liekom na celulitídu. Niet divu, že takmer všetky krémy a gély proti celulitíde obsahujú kofeín.

Zmiešajte trochu kávovej usadeniny a oleja a vyrobte si najúčinnejší a 100% prírodný krém proti celulitíde, ktorý vás nebude stáť ani cent.

Mydlo

Ak vám práve došlo mydlo, kávová usadenina je perfektnou náhradou. Dokonale čistí pokožku. Má spevňujúce a exfoliačné vlastnosti, ktoré dokážu s vašou pokožkou zázraky. Skúste!.

Vlasy
Káva poskytuje všetky potrebné živiny a dodáva vlasom energiu. Je obzvlášť účinný pre tmavé vlasy, dodáva vlasom jasnú a lesklú farbu.

Proti vakom pod očami
Zmiešajte trochu kávovej usadeniny a trochu olivového oleja a naneste pod oči. Káva je výborná proti vakom pod očami a tmavým kruhom. Vaša tvár bude svieža a žiarivá a úplne obnoví pokožku pod očami.

Do chladničky
Ak sa neviete zbaviť nepríjemného zápachu v chladničke, zachráni vás kávová usadenina. Vynikajúca vôňa kávy je neutralizujúca a neutralizuje nepríjemné pachy. Vložte šálku kávovej usadeniny do chladničky a pachy zmiznú.

Grilovanie
Každý rád griluje, no nikomu sa nechce po hostine upratovať lepkavé, mastné usadeniny. Existuje však skvelé riešenie na čistenie grilu.

Kávovú usadeninu dáme na špongiu a potrieme ňou grilovací rošt. Opláchnite ho trochou horúcej vody a máte hotovo.

Túto zložku môžete použiť ako čistiaci prostriedok bez chemikálií na čistenie hrncov, panvíc a iných povrchov, keďže drobné čiastočky pôsobia ako odmasťovač. V skutočnosti s ním ušetríte peniaze.

Proti mravcom
Káva môže byť záchranou aj proti mravcom. Má silný zápach, ktorý mravcom prekáža.

Proti blchám
Rovnako ako mravce, aj káva je účinná proti blchám. Stačí potrieť mokrou kávou kožu a srsť vášho psa a jemne ju vmasírovať. Blchy zmiznú a váš maznáčik bude voňať.

Proti osám
Do ohňovzdornej nádoby vložte suchú kávovú usadeninu a zapáľte ju zápalkou. Jeho dym pomáha rozptýliť všetky osy za pár sekúnd. Neznesú vôňu kávy.

Proti slimákom
Ak máte na dvore problém so slimákmi, veľkou pomocou môže byť káva. Neznášajú vôňu kávy, takže stačí posypať trochu kávovej usadeniny na zem a určite sa ich zbavíte.

Je článok užitočný? Zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*