Toto je dôvod, prečo by ste cez sviatky nikdy nemali nosiť na cintorín umelé kvetiny

Veľkonočné sviatky, tak ako všetky ostatné sú nie len dní, kedy oslavujeme, jeme a pijeme, či stretávame sa s rodinou. Cez tieto dni navštevujeme aj našich zosnulých príbuzných, ktorí sú pochovaní na cintoríne. Chceme hrobčeky ozdobiť, zapáliť sviečku a zaspomínať si, či pomodliť sa za ich pokoj.

V tomto roku však cirkev požiadala všetkých, ktorí chodia na cintorín, aby nenosili umelé kvetiny a kytice. Tie sú mimochodom častokrát také drahé, ako živé kvetiny. Kupujeme ich ale z dôvodu, že táto okrasa vydrží dlhšie. Umelé kvetiny však vážnym spôsobom poškodzujú životné prostredie. A to je, či chceme, či nechceme, takisto “hriech”.

Čo naozaj spôsobujú?

Keď nám umelé kvety doslúžia, hádžeme ich do spoločného kontajnera. Ďalej ich čaká spaľovanie. To má však veľký vplyv na stav ovzdušia a celkovo na jeho znečistenie. Tento znečistený vzduch dýchame, negatívne ovplyvňuje naše zdravie a takisto tým škodíme aj ostatným, nie len sebe. Takúto obeť prinášame každoročne pre svojich mŕtvych príbuzných.

Možno ste si na cintorínoch všimli odkazy a letáčiky, ktoré sú priamo od kňazov alebo správcov, so želaním, aby ste na cintorín umelé kvety nenosili. Bohužiaľ, nie každý chápe, prečo je zdravé životné prostredie pre človeka a jeho zdravie naozaj dôležité.

Pokračovanie článku na druhej strane >

Written By
More from Redakcia
Najlepší recept na domáce Kinder rezy: Tento dezert bude patriť medzi vaše obľúbené!
Obľúbené Kinder rezy, ktoré si zamilujú nielen tí najmenší, Ingrediencie: Na cesto:...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *