Toto je dôvod, prečo by ste cez sviatky nikdy nemali nosiť na cintorín umelé kvetiny

Koho to najviac hnevá sú práve predajcovia okolo cintorínov. Na druhej strane, ak nám z hrobu zmizne pár umelých kvetov, nemrzí nás to tak, ako keď nám ukradnú živé kytice. To je fakt. Je tu ale jedna možnosť.

Prečo nosiť na cintorín “umelé” kytice, keď môžeme napríklad vysadiť nejaký menší ker alebo zasadiť celý záhon so živými kvetmi? Krásne farebné kytice sú síce pastvou pre oči, no v zimnom období aj tak nevydržia. Ak však zasadíte menší stromček alebo kríček, bude ozdobou aj v zime. U nás sa napríklad potom takýto malý stromček ozdobuje vianočnými guľami, ktoré si po zime opäť vezmeme domov.

Aké kvety vysadiť?

Je mnoho riešení, záleží od toho, čo preferujete. Narcisy, ľalie, hyacinty alebo krókusy, to všetko sú rastlinky, ktoré dlho vydržia a sú nenáročné. Zasadiť môžete aj gladioly alebo georgíny, ktoré vám vydržia od jari až do jesene.

Dobre sa darí aj pelargónii a ak vysadíte menší kríček, zbavíte sa buriny! Chryzantémy kvitnú počas celého leta a aj na jeseň. Celé roky vám vydržia divoké kvetiny ako napr. mesiačiky.

Myslím si, že toto je dôležité posolstvo, o ktoré by ste sa mali so svojimi priateľmi podeliť. Predstavte si cintorín, miesto posledného odpočinku, kde odpočívajú v pokoji naši blízky, ktoré by bolo obsypané kvetmi a nenachádzali by sa tu žiadne umelé kvetiny. Nádherné miesto, však?

zdroj: takprosto.cc

Written By
More from Redakcia
Najlepší recept na domáce lievance! Len tak sa za nimi zapráši…. Jednoduchá príprava!
Ingrediencie 150 ml mlieko 30 g droždie (10 g sušené droždie) 1⁄2 pl cukor práškový 700 g múka hladká 1 pl cukor...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *