Toto je obrat v mojom živote, ktorý nastal, odkedy sa každý deň budím o piatej ráno!

Pre tých z nás, ktorí vstávajú skoro, to môže znieť ako samozrejmosť, ale pre tých, ktorí zvyknú stláčať tlačidlo vypnúť, nemusí byť jasné, aké výhody môže mať skoré vstávanie.

Štúdie ukazujú, že ľudia, ktorí pravidelne vstávajú skoro, sú produktívnejší a zdravší ako tí, ktorí vstávajú neskôr.

Jeden pán sa po tom, čo si vzal do rúk knihu Robina Sharmu Klub piatich hodín ráno, rozhodol, že sa pokúsi vstávať každý deň o piatej hodine ráno.

Zaujalo ho jedno z tvrdení, že skoré vstávanie môže zmeniť váš život o 180 stupňov. Skoré vstávanie je dokonalým cvičením sebakontroly. Ak dokážete ovládať jeden aspekt, môžete ovládať aj ostatné.

“Namiesto toho, aby som vstával okolo siedmej alebo ôsmej hodiny ráno, som si každý deň nastavil hodiny na piatu. Po nepokojných nociach sa často stávalo, že som si zdriemol až do deviatej.

Odkladal som veci, ktoré som mal urobiť a dokonca som zbytočne platil za školenie, hoci som tam ani nechodil. Teraz, keď každý deň vstávam o piatej ráno, mám pocit, že mám oveľa viac času na veci, ktoré potrebujem urobiť.

Teraz si môžem s pokojom v duši prezerať svoj zoznam úloh, pretože je len 5 hodín ráno. Mám veľa času! Všimol som si, že neodkladám, ale pridávam si ďalšie úlohy na zoznam úloh. Veci, ktoré môžu trvať týždne, kým budú hotové.”

Existujú aj ďalšie pozitívne prínosy…

Tým, že chodíte spať skôr, nemusíte chodiť neskoro večer piť a jesť. Ráno sa nezobudíte s bolesťou hlavy ani s pocitom choroby a deň začínate plný energie.

Vďaka tomu, že máte viac času, môžete nakupovať a variť jedlo pre seba a rodinu, takže menej peňazí míňate na zbytočné a nezdravé potraviny.

Vstávate skôr alebo neskôr? Myslíte si, že by vám to mohlo pomôcť?

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*