Toto sa stane s vaším telom, keď sa na chvíľu vzdáte chleba!

Sacharidová diéta môže výrazne zmeniť váš život, stojí za to ju vyskúšať, aj keď je pre vás ťažké prinútiť sa jesť zdravšie! Samozrejme, to neznamená, že musíte úplne prestať jesť sacharidy!

Nemusíte zo svojho jedálnička vyradiť všetky sacharidy, len sa uistite, že neprekročíte 40-60 gramov stráviteľných sacharidov denne. Pozrime sa, čo sa stane, keď si dáte pozor na to, koľko sacharidov denne zjete!

  • Zbavte sa prebytočnej vody!
    Sacharidy viažu vodu, takže ak nejeme toľko sacharidov ako predtým, môžeme sa zbaviť prebytočnej tekutiny a byť oveľa štíhlejší.
Negatívny účinok nedostatku sacharidov v tele

Ak nebudeme jesť dostatok sacharidov, budeme sa cítiť ako po chrípke, náš mozog nebude mať dostatok energie. Telo začne rozkladať tuk a potom sa udržiava pomocou ketónov a malých sacharidových fragmentov. To je sprevádzané zlým dychom, suchom v ústach, únavou, slabosťou, nespavosťou, nevoľnosťou.

  • Budete mať menej energie
    Krajček celozrnného chleba je tiež vynikajúcim zdrojom železa, horčíka a vitamínov skupiny B. Ak k nim naše telo nemá prístup, sme slabí, bezmocní a choroby nás ľahšie zasiahnu.
  • Problém so zápchou: Ak sa úplne vzdáme konzumácie sacharidov, ochudobníme svoje telo o vlákninu, čo môže viesť k zlému tráveniu a zápche.
  • Bude pre nás ťažké vykonávať rôzne činnosti 
    Bez sacharidov nebudeme mať telu čo dodať a naša výdrž sa bude zhoršovať. V skutočnosti sa nám po čase nebude chcieť vôbec cvičiť a naše zdravie a telo nebudú v najlepšej kondícii.
Podeľte sa o tieto informácie aj s ostatnými na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*