Toto sú skryté príznaky toho, že sa niekde vo vašom tele vyskytol zápal. Neignorujte to…

Chronický zápal už predstavuje vážne zdravotné riziká, preto tento problém neignorujte. Často sú spôsobené nadmerným príjmom cukru, nedostatočným a nepravidelným spánkom, fajčením, sedavým zamestnaním, neustálym stresom a nepravidelným stravovaním.

Ak tieto návyky nezmeníme, môžeme mať problémy so srdcom, obezitu, cukrovku a rakovinu. Existujú rizikové faktory, ktoré môžu výrazne prispieť k vzniku týchto chronických zápalov v našom tele.

4 najnebezpečnejšie z týchto faktorov.

1. Nadmerná konzumácia potravín
Ak si z obchodu prinesiete domov vrecko koláčikov alebo chipsov a po zjedení jedného alebo dvoch kúskov vrecko neodložíte, ale jete ich, kým sa nezje, čelíte problému prejedania. Spracované výrobky s cukrami, farbivami, zvýrazňovačmi chuti, prídavnými látkami a transmastnými kyselinami sťažujú prácu pečene a môžu viesť k zápalom.

Aby ste sa tomu vyhli, prestaňte jesť potraviny obsahujúce škodlivé tuky, vyberajte si potraviny bohaté na mastné kyseliny Omega 3 a na varenie používajte prírodné oleje lisované za studena.

2. Prírastok hmotnosti
Zápal sa tu prejavuje najmä zvýšenou hladinou cukru v krvi. Spočiatku vzniká inzulínová rezistencia, čo znamená, že bunky nie sú schopné správne spracovať inzulín, takže časom môžeme čeliť cukrovke a samozrejme obezite.

Zápal, ktorý vzniká, je pre ľudí s nadváhou ťažšie zvládnuť, pretože nahromadené tukové bunky ukladajú niektoré toxíny, čo veľmi sťažuje regeneráciu organizmu. Odporúča sa jesť potraviny a nápoje s nízkym obsahom cukru a nájsť si čas na cvičenie.

3. Akné, akné: Stres môže tiež narušiť hormonálnu rovnováhu, čo má za následok aknóznu, mastnú pleť, potravinové alergie, najmä citlivosť na lepok a vajcia. Niektorí ľudia, samozrejme, nemôžu piť mlieko, pretože trpia intoleranciou na laktózu. Pokúste sa vylúčiť tieto potraviny zo svojho jedálnička na dva týždne.

Z hormonálneho hľadiska sladké jedlá a nápoje zvyšujú hladinu inzulínu, ktorý u žien stimuluje produkciu mužského hormónu testosterónu, čo sa prejavuje akné. Preto by sme sa mali vyhýbať sladkým výrobkom a nahradiť ich ovocím a zeleninou bohatými na vlákninu.

4. Depresia
Bolo vedecky dokázané, že existuje súvislosť medzi depresiou a chronickým zápalom. Chemická látka nazývaná cytokín, ktorá vzniká pri zápale, ovplyvňuje funkciu mozgu a nervov. Najlepším liekom na to je šport, ktorý dokáže zmierniť stres a znížiť sklon k depresii.

V tele sa vytvárajú protizápalové zlúčeniny, ktoré sa snažia obnoviť nerovnováhu. S cvičením by sa to však nemalo preháňať a malo by sa jesť veľa ovocia a zeleniny, ktoré majú protizápalové účinky

Ak Vás článok zaujal, zdieľajte ho aj s ostatnými na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*