Tri bylinky, ktoré bojujú proti vypadávaniu vlasov!

Každý raz čelí vypadávaniu vlasov, je to úplne normálne. Niekedy je však šokujúce vidieť, koľko vlasov vypadáva kvôli zmene klímy, pretože sme v strese alebo kvôli metabolickým či hormonálnym zmenám.

Čo s tým môžete urobiť? Základom je vždy dobrá výživa – najmä zabezpečenie minerálov ako železo a zinok.

Okrem toho môžu bylinné prípravky, o ktorých budeme dnes hovoriť, skutočne pomôcť v boji proti vypadávaniu vlasov. Čítajte ďalej a dozviete sa viac!

Najlepšie bylinné prostriedky na boj proti vypadávaniu vlasov

Občas môžete mať napríklad málo železa. Toto je bežná príčina vypadávania vlasov. Inokedy môže byť vypadávanie vlasov spôsobené zmenami metabolizmu, chorobami alebo stavmi, ako je hypotyreóza, dedičnosť alebo dokonca plynutie času.

Všetky tieto faktory sťažujú udržiavanie hustých, krásnych vlasov. A mali by ste ich mať na pamäti pri hľadaní riešenia. Môžu však bylinné prípravky skutočne pomôcť?

Je zrejmé, že ich tu uvádzame ako doplnkové riešenia – môžu byť užitočné, ale samy o sebe vám vlasy nezhustnú. Čo však dokážu, je stimulácia a výživa vlasových folikulov.

Dokážu sa tiež starať o vlasy a obnovovať ich a poskytujú im mnoho výhod. Stojí za to vyskúšať, takže si robte poznámky.

1. Rozmarínový a žihľavový odvar

Táto liečba je naozaj neuveriteľná. Ide o klasickú liečbu, ktorá sa po stáročia používa na zníženie mužskej plešatosti – koreň žihľavy blokuje produkciu hormónu známeho ako DHT, ktorý je zodpovedný za mužskú plešatosť.

Ako urobíte tento odvar? Je to naozaj jednoduché. Všetko, čo potrebujete, je nájsť korene žihľavy a dve vetvičky rozmarínu a uvariť ich v dvoch šálkach vody.

Keď je infúzia pripravená, nechajte ju vychladnúť a potom aplikujte tekutinu na mokré vlasy a jemne masírujte. Potom opláchnite teplou vodou.

2. Liečba prasličkou a pelargóniou

Prekvapuje vás táto kombinácia? Je skutočne nápomocný. Jeho účinnosť je spôsobená predovšetkým tým, že praslička roľná obsahuje cysteín, selén a kremík, látky, ktoré všetky vlasy posilňujú a podporujú ich rast.

V kombinácii s pelargóniou tiež vyživuje vlasové folikuly a podporuje produkciu nových vlasov. Na prípravu zmesi stačí uvariť liter vody a pridať 7 polievkových lyžíc sušenej prasličky a 5 listov pelargónie.

Tak ľahké. Pred nanesením na vlhké vlasy nechajte zmes vychladnúť. Dôkladne masírujte a neoplachujte – taktiež nepoužívajte fén, nechajte vlasy prirodzene uschnúť.

Ak budete túto kúru vykonávať trikrát týždenne, začnete vidieť výsledky.

3. Nálev z jablčného octu a šalvie

Toto je tretia bylinná liečba, ktorú by ste mali vyskúšať. Jablčný ocot obsahuje síru, ktorá je nevyhnutnou zložkou zdravých vlasov.

V kombinácii so silnými vlastnosťami šalvie vyživuje pokožku hlavy a stimuluje rast nových vlasov. Potrebujete len urobiť nálev z troch polievkových lyžíc sušenej šalvie v dvoch šálkach vriacej vody.

Odstavte a pridajte pol šálky jablčného octu. Túto zmes opäť vmasírujte do mokrých vlasov a potom pred kúpaním ako obvykle opláchnite teplou vodou.

A nebojte sa – vaše vlasy nebudú cítiť ako ocot. Namiesto toho sa vaše vlasy budú lesknúť a budú vyzerať oveľa krajšie. Tak skúsime to?

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*