Tu spoznáte, že vo vašom tele je zápal!

Zápal je prirodzená a komplexná reakcia organizmu na rôzne dráždivé látky, ako sú poškodené bunky, patogénne votrelce, alergény a iné.

Ide o súčasť obranného mechanizmu, ktorý nastáva s cieľom odstrániť príčinu a umožniť telu vrátiť sa do normálneho stavu.

Existujú dva typy zápalu, akútny a chronický. Akútna náhla reakcia, ktorá tiež mobilizuje imunitný systém a má za následok relatívne rýchle zotavenie, zatiaľ čo chronická trvá dlhšie a môže spôsobiť drastické zmeny buniek a tkanív.

Zápal je sprevádzaný bolesťou, viditeľným začervenaním, opuchom, teplom, zníženou pohyblivosťou (zvyčajne v prípade kĺbov), znížením alebo stratou niektorých funkcií v prípade postihnutých častí tela a orgánov.

Počas chronického zápalu sa môžu vyskytnúť niektoré z nasledujúcich príznakov: horúčka, vyrážka, bolesť hrudníka a brucha, únava, kožná vyrážka.

Odporúčané liečebné metódy

Prvým krokom k liečbe je zistenie presnej príčiny zápalu, najmä ak ide o zápal chronický. Po stanovení diagnózy je potrebné sledovať vývoj chronického ochorenia.

Nevyhnutný je dostatočný príjem živín, vylúčenie rafinovaných sacharidov, sladkých jedál a nápojov, spracovaných potravín a rýchleho občerstvenia. Tiež stojí za to použiť niektoré bylinky, ako je zázvor, kurkuma a yzop. Odborná pomoc je nevyhnutná.

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*