Týchto 8 vecí sa stane s vaším telom, keď spíte v jednej posteli so psom! Toto by ste asi nečakali…

V mnohých rodinách sa diskutuje o tom, či váš domáci miláčik môže spať vo vašej posteli. Niektorí ľudia o tom nechcú ani počuť, iní to považujú za samozrejmosť a svojho verného spoločníka považujú za člena rodiny.

Niektorí ľudia si myslia, že spať so psom nie je hygienické, ale ak dodržíte všetky potrebné opatrenia, ako napríklad povinné očkovanie, každodenné kúpanie a čistenie pred spaním, môžete si byť istí, že to nebude žiadny problém.

Spanie so psom má v skutočnosti aj pozitívne účinky. Výskum ukázal, že ľudia, ktorí majú spoločnú posteľ alebo dokonca izbu so psom alebo mačkou, spia lepšie a prebúdzajú sa oddýchnutejší.

 • 1.Na boj proti problémom so spánkom
  Spoločná posteľ s domácim miláčikom vám pomôže pokojnejšie spať, odstráni problémy so spánkom a dodá vám väčšiu vyrovnanosť.
 • 2.Pokojná myseľ
  Pobyt so psom znižuje stres a zbytočné starosti, vďaka čomu je náš život pravidelnejší a harmonickejší.
 • 3.Redukuje traumu
  Využívanie terapeutických psov je najlepším príkladom toho, ako môže malý štvornohý priateľ znížiť posttraumatický stres. Ak ste prežili traumatizujúci zážitok, zaobstarajte si psa a zistíte, že celý váš život sa zmení a pomôže vám získať vnútorný pokoj.
 • 4.Dávajú vám teplo
  V zime, keď spíte v jednej posteli so svojím psom, môžete dokonca ušetriť na účtoch za kúrenie.
 • 5.Redukuje riziko depresie
  Ak sa vedľa vás uvelebil malý živý štvornohý priateľ, nebudete mať veľa času na trápenie. Dokáže vniesť nový zmysel aj do tých najnudnejších všedných dní.
 • 6.Bezpečnosť
  Spoločný domov/spálňa so psom je oveľa bezpečnejší. Zlodeji budú určite ďaleko.
 • 7.Láska
  Láska nie je len jednostranná, pretože keď sa pes cíti milovaný, opätuje to mnohými spôsobmi. Je to veľmi dobrý pocit, keď nás náš pes miluje, pretože nás to napĺňa pozitívnou energiou.
 • 8.Pozitívny vplyv na funkciu mozgu
  Pocit, že vás niekto miluje, spúšťa v mozgu produkciu oxytocínu, vďaka čomu sa cítite šťastní, sebavedomí a sebaistí.
Čo si o tom myslíte vy?

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*