Usadený tuk na chrbte a v podpazuší? Tieto cviky vám pomôžu sformovať túto časť tela!

Mnoho žien sa musí stretávať s rôznymi problémami, ktoré im vyvoláva nadmerne usadený tuk na chrbte a v podpazuší. Najčastejšie ide o komplikovanejší výber vhodnej veľkosti oblečenia alebo problém so zapínaním podprseniek.

Aj keď diéty zaberú a schudnete, tuk na týchto miestach často zostáva alebo ubúda pomalšie ako na ostatných častiach tela.

Ukážeme  Vám sériu 4 ľahkých a rýchlych cvičení, ktoré vám pomôžu sformovať túto problematickú časť tela.

Tieto cvičenia sa vykonávajú spolu s nástrojmi, ktoré je jednoduché si zaobstarať – malé ručné činky (voliteľné), elastické pásy alebo naťahovacia guma a nejaký kúsok látky, napríklad aj uterák.

Pozorovateľné výsledky by ste mali dosiahnuť už za 3 týždne, pokiaľ uvedené cviky budete precvičovať každý deň.

Všetky cvičenia sa vykonávajú v stoji.

1. Simulácia plávanie štýlu prsia

Predpažte vzpriamené ruky pred seba. Potom podobne, ako keby ste plávali prsia, ruky najprv rozpažte, tak prehnite v lakťoch, pritiahnite k telu a nakoniec znova predpažte.

Keď chcete a budete zvládať, môžete použiť aj menšie činky na zosilnenie účinku tohto cvičenia. Urobte 3 série cviku, každé po 6 opakovaniach.

2. Rozťahovanie rúk s gumou

Chyťte elastický pás alebo gumu tak, že medzi rukami bude približne 30 až 40 cm vzdialenosť a ruky predpažte. Následne rozpažujte rukami a gumu naťahujte. Pokiaľ chcete, aby cvičenie bolo náročnejšie, chyťte elasticky pás v menšej vzdialenosti rúk. Vykonajte 3 série tohto cvičenia po 10 opakovaniach.

3. Bozk lakťov

Rozpažte ruky na obe strany až do úrovne ramien. Potom prehnite ruky v lakťoch do 90 stupňového uhla a dlane nasmerujte dopredu. Následne otáčajte rukami smerom dopredu tak, aby ste sa dotkli lakte a potom ich znovu roztiahnite do predošlej polohy.

Opakujte tento pohyb 10 krát. Potom si chvíľu oddýchnite a celú sériu vykonajte 3 krát.

 4. Upažovanie s uterákom

Chyťte uterák oboma rukami tak, aby ste medzi nimi mali približne 40 až 50 cm vzdialenosť. Teraz ruky zdvíhajte smerom nad hlavu a potom znova dole k stehnám. Opakujte tento cvik v 3 sériách po 10 opakovaní.

Názorne si všetky uvedené cviky môžete pozrieť v priloženom videu.

Ak ste sa doteraz iba sťažovali na tvar svojho tela, teraz je čas s tým aj niečo urobiť. Začnite preto cvičiť tieto cvičenia, ktoré vám pomôžu zbaviť sa tuku v podpazuší a na chrbte.

Cviky sú jednoduché, ale je potrebné, aby ste pri ich vykonávaní boli disciplinovaní a robili ich svedomito. Výsledok na seba nenechá čakať dlhšie ako 3 týždne.

Zdieľajte tento článok aj s priateľmi na Facebooku a poďme do toho spolu :)!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*