Utišuje kašeľ, je dobrý pri prechladnutí, je plný vitamínov, no málokto ho používa!

Vlašské orechy sú jednou z našich najcennejších vecí, pretože okrem dochucovania mnohých zákuskov a koláčov sa používajú aj na liečbu mnohých chorôb a infekcií.

Ak sa opýtame gazdinky, prečo by mala piť čaj zo škrupín orechov, najpravdepodobnejšia odpoveď bude, že je dobrý na krvný obeh, keďže riedi krv.

Má však aj ďalšie liečivé účinky:

Upokojuje kašeľ
Každý z času na čas bojuje so záchvatmi kašľa. Z – čistej – orechovej škrupiny, ktorá zostala po prasknutí orecha, sa pripraví čaj a varí sa, kým čaj nezíska dostatočne svetlú farbu.

Pije sa väčšinou teplý a nie horúci, ochutený medom a citrónom. Teplý čaj s medom je príjemný a zmierňuje ťažkosti, ale veľmi horúce nápoje zvyšujú riziko rakoviny hrtana.

Priaznivo pôsobí pri žalúdočných vredoch
V prípade vredu si uvarte dobrý silný čaj zo škrupín vlašských orechov, ktorý nalačno po lyžičkách.

Vynikajúci zdroj vápnika
Ak trpíte nedostatkom vápnika, jedným z najlepších spôsobov, ako si ho doplniť, je časté pitie čaju zo škrupín orechov. Odporúča sa vypiť 0,5-1 litra čaju denne.

Šupku vlašského orecha je možné použiť aj zvonka
Odvarom z orechových listov môžeme liečiť drobné povrchové poranenia kože. Orechové črevo, orechový olej, orechový list, orechový kvet, zelený orech, púčik, zelená škrupina výhonku a orechová škrupina, membrána z orechového čreva sú všetky liečivé, okrem koreňa.

Orechový list umožňuje pokožke a epitelovým tkanivám zdravú regeneráciu. Zároveň sa môže orechový list použiť na anestéziu, kontrakciu epitelového tkaniva, proti tuberkulóze, znižovaniu hladiny cukru v krvi, dezinfekcii, hubeniu baktérií, hubeniu plesní, tonizácii, hojeniu rán, proti vredom v ústach, zápalom spojiviek, kožným chorobám, omrzlinám, a liečenie vaginálnych ochorení.

Vyskúšajte to aj vy a zdieľajte tento super tip aj so svojimi priateľmi, ak o tom ešte nevedia.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*