Uvarila banán a tekutinu vypila. Pozrite, aký to malo účinok!

Každý z nás už zažil tie nepokojné noci, keď sa prehadzoval zo strany na stranu, pozeral do stropu a nedokázal spať viac ako niekoľko hodín za noc. Čím viac sa obávate, že nebudete spať, tým viac vaša myseľ pracuje. Nakoniec si všimnete slnečné svetlo prenikajúce cez okno do vašej izby. Sama som zažila veľa takýchto nocí, až som nakoniec objavila recept na lahodný čaj, ktorý úplne zmenil môj spánok.

Čo spôsobuje problémy so spánkom

Nepravidelné spánkové cykly alebo dokonca nespavosť môžu byť dôsledkom rôznych príčin, ako sú depresia, stres, pocity úzkosti atď. Nespavosť môžu spôsobovať aj niektoré lieky, napríklad lieky proti bolesti, antihistaminiká alebo lieky na srdce a vysoký krvný tlak. Niektoré lieky môžu spočiatku vyvolávať pocit ospalosti, ale zároveň môžu spôsobiť častejšie močenie alebo psychické zmeny, ktoré ešte viac narúšajú váš spánok. Či už ide o niektorú z uvedených príčin, alebo o vašu večernú závislosť od telefónu či počítača, niečo sa musí zmeniť.

Neuveríte, ale jednoduchý banánový čaj dokáže robiť priam zázraky. Ako funguje?

Banány, a najmä ich šupky, sú plné draslíka a horčíka. Zatiaľ čo horčík pomáha predchádzať narušovaniu spánku, tak draslík spolu s horčíkom uvoľňujú svaly. V skutočnosti je horčík najlepším minerálom na relaxáciu! Na tento recept je najvhodnejšie použiť bio banány, ktoré neboli vystavené chemickému postreku. Pokiaľ také nezoženiete, môžete použiť aj bežné, ale bez šupky, pretože tá obsahuje mnoho postrekových látok.

Ingrediencie, ktoré budete potrebovať:

  • 1 banán
  • 1 hrniec s 3 dcl vody
  • štipka škorice (ak chcete)

Postup prípravy:

  • Jediné, čo potrebujete urobiť, je odrezať oba konce z banánu, narezať ho na kolieska, a potom kolieska aj so šupkami vložiť do hrnca s vodou.
  • Pokiaľ použijete ne-bio banán, potom šupky vyhoďte, pretože boli vystavené chemickému postreku.
  • Priveďte vodu do varu a banány povarte 10 minút. Po dovarení sceďte tekutinu a pokiaľ chcete, pridajte do nej štipku škorice na dochutenie.
  • Čaj vypite a uvarený banán zjedzte tiež.

Ako to funguje

Varením sa prospešné látky v banáne stanú pre telo dostupnejšie a ľahšie vstrebateľné. Ich účinok sa tak umocní a umožní jeho pomerne rýchly nástup. S týmto receptom tak nielenže budete mať na dobrú noc veľmi chutný dezert, ale jeho upokojujúce účinky vám dopomôžu k lepšiemu spánku.

Čo na to hovoríte? Ak sa Vám táto rada páči, zdieľajte ju aj s ostatnými. Ďakujeme 🙂

Written By
More from redakcia
Obyčajná šálka harmančeka dokáže urobiť divy s vaším tráviacim systémom a metabolizmom!
Keď si ľudia predstavia harmanček, zvyčajne si ho spájajú s nočným odvarom,...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *