Vedeli ste TOTO? Nielenže je netoxický, ale existujú spôsoby, ako ho využiť.

Väčšina ľudí sa príliš často hanbí hovoriť o čomkoľvek, čo súvisí so záchodom. Existujú však výhody, keď na svoj vlastný moč myslíte lepšie. Nielenže je sterilný a netoxický, ale existujú spôsoby, ako ho využiť.

Moč sa skladá z glukózy, aminokyselín a elektrolytov, z ktorých žiadny nie je nebezpečný. Tu je niekoľko spôsobov, ako ho môžeme využiť, aj keď sa to zdá byť divné a možno si pomyslíte, že to je hlúposť…

  • 1. Močenie v sprche

Ak sa niekto prizná, že to robí, v najlepšom prípade sa naňho budú divne pozerať. V skutočnosti je však močenie v sprche nielen neškodné, ale aj šetrí veľa vody. Výskum ukázal, že len na spláchnutie minieme denne až 15 litrov vody.

Ak si to spočítate, zistíte, ako by sme ušetrili tony vody, keby mali obyvatelia Zeme iné návyky. Keďže väčšina ľudí sa kúpe takmer každý deň, nebolo by ťažké skombinovať tieto dva spôsoby.

  • 2. Dezinfikuje rany

Áno, počuli ste správne. Moč dokáže dezinfikovať rany. Nielenže ju vyčistí, ale tiež uvoľní tkanivá a upokojí bolesť. Je samozrejmé, že pri väčších poraneniach by ste mali ísť k lekárovi.

  • 3. Starostlivosť o pokožku

Moč tiež pomáha pokožke aby zostala zdravá. Močovina je veľmi dôležitou zložkou väčšiny kozmetických krémov. V rannom moči sa nachádza vo vyššej koncentrácii ako po zvyšok dňa.

  • 4. Huby

Moč je veľmi užitočný aj v boji proti plesňovým infekciám, napríklad na nohách. Najlepšie funguje, ak si močom potriete infikované miesto a necháte ho tam cez noc s obkladom.

Po niekoľkých týždňoch sa príznaky viditeľne zmiernia. Ale opäť: pri závažných prípadoch je lepšie poradiť sa s lekárom.

Kto by povedal, že moč má toľko využití? Samozrejme, že existujú aj ďalšie spôsoby využitia mimo tela, napríklad ako hnojivo.

Written By
More from redakcia
6 potravín, ktoré sú pre pacientov so štítnou žľazou prísne zakázané!
Nedostatok jódu môže narušiť funkciu jedného z našich najdôležitejších orgánov, štítnej žľazy....
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *