Viete o tom, že vankúše majú dátum spotreby? Trik, ako zistiť či je potrebné vymeniť Váš vankúš!

Premýšľali ste o tom, ako často by ste mali meniť vankúš na spanie? Istá influencerka sa podelila o svoj jednoduchý trik na Tik Toku a stojí za to vyskúšať ho na vlastnom vankúši. Chantel Mila z Melbourne hovorí, že hoci o tom možno neviete, vankúše majú dátum spotreby, pretože sa v nich “ukrýva” prach, kožné bunky a oleje.

Ak je teda váš vankúš páperový, mali by ste ho vymeniť každé dva až tri roky, zatiaľ čo syntetický vankúš by sa mal meniť každých šesť až 12 mesiacov.
Ako však môžete zistiť, či je potrebné vankúš vyhodiť? Influencerka odporúča veľmi jednoduchý trik.

Preložte vankúš na polovicu na podložke a potom ho podržte zložený 30 sekúnd. “Ak sa počas týchto 30 sekúnd vráti do pôvodného tvaru, potom sa “nechce meniť,” povedala Chantel. Viac ako 220 000 ľudí, ktorí si video pozreli, uviedlo, že ani nevedeli, že ich vankúše majú dátum spotreby a určite si ich skontrolujú.

“Je to skvelý nápad. Nevedela som to,” napísala jedna z nich. “Ďakujem za tip, hneď si to skontrolujem,” dodal ďalší. Niektorí uviedli, že pravidelne perú vankúše a pýtali sa, či to stačí. “Určite je dôležité prať vankúše raz za štvrťrok,” povedala Chantel. Táto influencerka si získala obrovské množstvo sledovateľov na TikToku, kde sa delí o praktické tipy a triky pre domácnosť, ako aj o odporúčania produktov.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi a rodinou. Určite ich to zaujme.

 

Written By
More from redakcia
Dôvody, prečo je pacientov so štítnou žľazou čoraz viac!
Pre toto je pacientov so štítnou žľazou čoraz viac! Štatistiky ukazujú, že...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *