Vložte si malý kúsok cesnaku do ucha! Rada zo starého ľudového liečiteľstva, ktorá pomáha!

Cesnak sa v ľudovom liečiteľstve používa na liečbu rôznych ochorení, pretože vitamíny a antioxidanty, ktoré obsahuje, sú prospešné pri rôznych chorobách. Konzumácia cesnaku je veľmi prospešná, pretože obsahuje vitamíny B1, B2, C, vápnik, draslík, jód, fosfor, zinok, selén, kyselinu nikotínovú a flavonoidy.

Môže sa používať zvonka aj zvnútra na liečebné účely. Už dávno je známe, že má baktericídne účinky, ktoré objavil Pasteur. Je vynikajúci na zmiernenie prechladnutia, zmiernenie kašľa, liečbu ochorení dýchacích ciest a dýchacích ciest. Je však aj dobrým liekom, ak máte problémy s tráviacim systémom: zvyšuje produkciu tráviacich štiav.

Zmierňuje črevné kŕče. Je vhodný aj na odčervenie čriev, pôsobí močopudne a povzbudzuje chuť do jedla. Cesnak možno použiť na liečbu vysokého krvného tlaku a zníženie rizika infarktu.

Môže sa však používať aj na prevenciu aterosklerózy, pomáha predchádzať ischemickej chorobe srdca a bráni vzniku trombózy a krvných zrazenín. Je veľmi účinný proti všetkým druhom zápalov – zvyšuje odolnosť organizmu. Môže sa používať aj pri zápale prínosových dutín.

Výborne znižuje hladinu cukru v krvi a v surovom stave priaznivo ovplyvňuje hladinu cholesterolu. Predpokladá sa, že zlúčeniny síry v cesnaku môžu brzdiť rast a množenie niektorých nádorových buniek a môžu sa používať aj v boji proti rakovine.

Prečo si dávať cesnak do ucha?

Ak trpíte častými bolesťami uší alebo pretrvávajúcim ušným mazom a chcete prírodný liek, ktorý vám pomôže zbaviť sa nepríjemnej bolesti vo veľmi krátkom čase, stačí, ak si na noc vložíte do ucha malý kúsok cesnaku a ráno ho vyberiete.

Keďže má silný protizápalový účinok, môže zmierniť bolesť a zbaviť sa nadmerného ušného mazu. Ak táto metóda vedie k nepríjemnému spánku, jednoducho si do ucha nakvapkajte šťavu z cesnaku a účinok je rovnako účinný. Dbajte na to, aby ste na jedno ucho použili len 2 kvapky cesnakovej šťavy.

Podeľte sa o tento tip aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*